Blog

21 lip
0

Ogłoszenia parafialne 21 lipca 2024 XVI niedziela zwykła.

W rozpoczynającym się dziś tygodniu w poniedziałek przypada święto świętej Marii Magdaleny; we wtorek święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy; w środę wspomnienie św. Kingi dziewicy; w czwartek święto świętego Jakuba apostoła; w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Maryi. W następną niedzielę obchodzony jest światowy dzień dziadków i osób starszych. W naszej parafii modlić się będziemy w tym dniu w intencji wszystkich osób zmotoryzowanych i poświęcimy pojazdy mechaniczne.

Ruszyły już on-line zapisy na Pielgrzymkę Rodzin z Głowna na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza 20 sierpnia a 26 sierpnia dociera na Jasną Górę. Ks. Dr Michał Wasilewski tegoroczny przewodnik serdecznie zaprasza. O szczegółach możemy przeczytać na plakacie.

Podobnie jak w latach ubiegłych włączamy się w zbiórkę elektrośmieci organizowaną przez Grin Office Ecologic na rzecz misji. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, można składać na podwórku przy nowym domu parafialnym do dnia 5 sierpnia b.r. Zachęcam do włączenia się w tę akcję, ponieważ środki pozyskane z utylizacji zużytego sprzętu wesprą pracę misjonarzy i misjonarek polskich na całym świecie, a my możemy pozbyć się w ten sposób zalegających i popsutych odpadów elektrycznych.

Trwa czuwanie rodzin w naszym sanktuarium, gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy całymi rodzinami.

Zapowiedzi:

Vitalii Fylypchuk, kawaler z par tut. i Marta Kucińska, panna z par tut. Zap. II

Henryk Góra, kawaler z par. św. Marcina w Siedlcu i Monika Gajek, panna z par tut. Zap. II

Na dzisiejszy dzień i trud rozpoczynającego się tygodnia niech nam Dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewicka niech nas otacza swą opieką.

Czytaj więcej ...
13 lip
0

Ogłoszenia Parafialne 14 lipca 2024 XV Niedziela Zwykła

W rozpoczynającym się dziś tygodniu w poniedziałek przypada, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła a we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel.

Dziękujemy Drogim Parafianom za przygotowanie śniadania dla pielgrzymów nawiedzających nasze Sanktuarium w miniony czwartek. Wszystkim mówimy serdeczne: Bóg zapłać.

Dziś po Mszy św., o godz. 10.00 spotkanie Męskich Kół Różańcowych św. Jana Pawła II i bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

W czasie wakacji nie będzie mszy świętej wieczornej w niedzielę. Msze święte o godzinie 8;00 10;00 i 12;00.

Prosimy o zbieranie kłosów zbóż na wieńce dożynkowe.

20 lipca w sobotę nasza parafia modlić się będzie o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 8.00 do kościoła. Przed Najświętszym Sakramentem odmówimy wspólnie różaniec.

Informujemy, że w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących samochody i pojazdy zostaną poświęcone w niedzielę 28 lipca po każdej Mszy św.

Zapowiedzi:

Vitalii Fylypchuk, kawaler z par tut. i Marta Kucińska, panna z par tut. Zap. I

Henryk Góra, kawaler z par. św. Marcina w Siedlcu i Monika Gajek, panna z par tut. Zap. I

Na czas wakacji, odpoczynku i podróży niech Dobry Bóg nam błogosławi a Królowa Domaniewic chroni nas i wyprasza potrzebne łaski.

Czytaj więcej ...
07 lip
0

Ogłoszenia Parafialne 7 lipca 2024 XIV Niedziela Zwykła

W rozpoczynającym się dziś tygodniu w poniedziałek przypada, wspomnienie św. Jana z Dukli, w czwartek święto św. Benedykta Opata, patrona Europy, w piątek św. Brunona biskupa a w sobotę św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu lipcu. Po sumie o godzinie 12;00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz procesja eucharystyczna. Zapraszamy bielanki ministrantów asystę, panie niosące feretrony, panów do chorągwi i wszystkich do czynnego udziału w procesji.

W następną niedzielę po Mszy św., o godz. 10.00 spotkają się Męskie Koła Różańcowe św. Jana Pawła II i bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Informujemy, że 11 lipca będziemy gościć na terenie naszej parafii 43 Mariańską Pieszą Pielgrzymkę do Lichenia. O godz.9.30 pielgrzymi przybędą do naszego Sanktuarium. Będą uczestniczyli we Mszy św. Już dziś zapowiadamy i prosimy drogich Parafian o przygotowanie śniadania dla pielgrzymów.

W czasie wakacji nie będzie mszy świętej wieczornej w niedzielę. Już od tej niedzieli msze święte o godzinie 8;00 10;00 i 12;00.

W lipcu kancelaria czynna jest od godziny 8;30 do 9;30 od poniedziałku do piątku, i po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym w dogodnym czasie.

Na czas wakacji, odpoczynku i podróży niech Dobry Bóg nam błogosławi a Królowa Domaniewic chroni nas i wyprasza potrzebne łaski.

Czytaj więcej ...
30 cze
0

Ogłoszenia Parafialne 30 czerwca 2024 XIII niedziela zwykła

W rozpoczynającym się dziś tygodniu w środę przypada święto św. Tomasza Apostoła, a w sobotę wspomnienie Bł. Marii Teresy Leduchowskiej, patronki Dzieł Misyjnych w Polsce. Ten tydzień to także: I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy w modlitwie, by prosić o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek w sposób szczególny oddajemy cześć Sercu Jezusa. Do chorych w I piątek Ks. Bartek, pojedzie po godzinie 10.00. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione w kościele św. Bartłomieja. Spowiedź pierwszo-piątkowa przed mszą św. poranną, i od godziny 17.00. To również czas pierwszo-piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium, od mszy świętej porannej do godziny 18;00. Zachęcamy do osobistej modlitwy. Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu lipcu, po sumie o godzinie 12;00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz procesja eucharystyczna. Zapraszamy bielanki ministrantów asystę, panie niosące feletrony, panów do chorągwi i wszystkich do czynnego udziału w procesji.

Informujemy, że 11 lipca będziemy gościć na terenie naszej parafii  43 Mariańską Pieszą Pielgrzymkę do Lichenia. O godz.9.30 pielgrzymi przybędą do naszego Sanktuarium. Będą uczestniczyli we Mszy św. Już dziś zapowiadamy i prosimy drogich Parafian o przygotowanie śniadania dla pielgrzymów.

Intencja ogólna dla Kół Żywego Różańca na miesiąc lipiec: Prośmy o pokój na świecie i w naszych rodzinach. O świętość dla młodzieży i szczęśliwy wypoczynek wakacyjny.

W czasie wakacji nie będzie mszy świętej wieczornej w niedzielę. Już od następnej niedzieli msze święte o godzinie 8;00 10;00 i 12;00. Prosimy uwzględnić tę zmianę planując udział we mszy niedzielnej w miesiącach wakacyjnych. Również w dni powszednie msza święta w miesiącu lipcu poranna, a w miesiącu sierpniu wieczorna, po za sytuacjami wyjątkowymi, o których szczegółowo w kalendarzu intencji na stronie internetowej naszej parafii. Zmieniają się także godziny otwarcia kancelarii. W lipcu kancelaria czynna od godziny 8;30 do 9;30 od poniedziałku do piątku, i po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym w dogodnym czasie.

W sierpniu po raz 38 wyruszy Rodzinna Pielgrzymka Głowieńska. Będzie to 20 sierpnia o godzinie 6;00 z kościoła św. Jakuba. O szczegółach, można przeczytać na plakacie w gablocie ogłoszeń. Tam także informacja, jak do tej grupy pątników dołączyć.

Trwa czas czuwania rodzinnego w naszym sanktuarium, gorąco zachęcamy do modlitwy całymi rodzinami.

Zapowiedzi: Szymon Kasiński kawaler z par w Chruślinie i Daria Sut panna z par. tutejszej zap. II.

Na dzisiejszy dzień i rozpoczynający się tydzień niech nam Dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewic ma nas w swojej opiece.

Czytaj więcej ...
23 cze
0

Ogłoszenia Parafialne 23 czerwca 2024 XII niedziela zwykła

Jutro przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza święta wspólna za Janów, żyjących i zmarłych o godzinie 18;00 w naszym sanktuarium. Intencje przyjmujemy w zakrystii, lub kancelarii.

W piątek przypada wspomnienie św. Ireneusza biskupa i doktora kościoła i męczennika; To także dzień imienin naszego pana organisty. Już dziś składam najlepsze życzenia dziękując za pełną ofiarności i zaangażowania posługę w naszej wspólnocie.

W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na wsparcie Stolicy Apostolskiej.

Trwa czas czuwania rodzinnego w naszym sanktuarium, gorąco zachęcamy do modlitwy całymi rodzinami. Kolejność czuwania wywieszona jest na tablicy ogłoszeń przy sanktuarium i dostępna także na stronie internetowej naszej parafii.

Nasz parafianin Ks. Dr Roman Sękalski został w minionym tygodniu mianowany proboszczem w Parafii Jesionka. Gratulujemy i cieszymy się razem z nim.

Zapowiedzi:

Damian Maszkowski kawaler z parafii Łyszkowice Kamila Kucińska panna z par. tut. zap. II

Szymon Kasiński kawaler z par Chruślin i Daria Sut panna z par. tutejszej zap. I

Czytaj więcej ...
16 cze
0

Ogłoszenia Parafialne 16 czerwca 2024 XI niedziela zwykła.

W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: W poniedziałek wspomnienie bł. Alberta Chmielowskiego zakonnika w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika, a w następny poniedziałek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza święta wspólna za Janów żyjących i zmarłych 24 czerwca o godzinie 18;00 w sanktuarium. Intencje można składać w zakrystii kancelarii lub telefonicznie.

Dziękuję za ofiary złożone na tace w minioną niedzielę: kwotę 2525,75 przekazaliśmy na diecezjalny fundusz budowy i remontów kościołów.

W miniony piątek w Katedrze Łowickiej dziękowaliśmy Panu Bogu za pontyfikat i osobę Jana Pawła II, modliliśmy się za dzieci młodzież i rodziny. Dziękuję sporej grupie parafian, za ich obecność i wspólną modlitwę. Bóg zapłać.

W piątek o godzinie 9;00 msza święta na zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież nauczycieli i katechetów, rodziców i wychowawców. Już za chwilę wakacje, przeżywajmy je z Panem Bogiem. Nie zapominajmy o niedzielnej mszy świętej, spowiedzi pierwszo-piątkowej. To także dobry czas na przeżycie rekolekcji, czy nawiedzenia sanktuarium.

Zakończyliśmy prace przy trawniku wobec kościoła: Położone została instalacja nawadniająca, siatka przeciw kretom, została także nałożona nowa warstwa ziemi i posiana trawa. Pragnę w tym miejscu z całego serca podziękować jak zawsze Panu Romkowi Sut, za jego nie ocenioną pomoc. Bóg zapłać. Wykonano także instalację monitoringu nagłośnienia i oświetlenia wokół kościoła, choć prace te nie są jeszcze w pełni zakończone. Powiem o nich szerzej za dwa tygodnie po ich ukończeniu.

Zapowiedzi: Jakub, Bogusław Leduchowski, kawaler z Bielaw, Dominika Siek, panna z parafii tut. Zap. II

Damian Maszkowski kawaler z parafii Łyszkowice Kamila Kucińska panna z par. tut. zap. I.

Czytaj więcej ...
11 cze
0

Ogłoszenia Parafialne 09 czerwca 2024 X niedziela zwykła.

W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają następujące wspomnienia: We wtorek Św. Barnaby apostoła w czwartek Św. Antoniego z Padwy- kapłana i doktora kościoła; w piątek Bł. Michała Kozala biskupa i męczennika; to także 25 rocznica obecności na łowickiej ziemi św. Jana Pawła II w 1999 roku;

Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 10;00 w Michałówce spotkanie modlitewne Męskich Kół Różańcowych. Do modlitwy różańcowej w Kołach, można zawsze dołączyć. Zapraszamy wszystkich, którzy noszą w sercu, pragnienie modlitwy na różańcu.

Dziękuje także za ofiary, którymi w miniona niedzielę wsparliśmy misyjną działalność kościoła w Afryce. Otrzymałem podziękowanie od Sióstr karmelitanek za złożone ofiary to kwota 10617,86.

14 czerwca 1999r. Ojciec Święty Jan Paweł II stanął na Ziemi Łowickiej, by spotkać się z nami. Jesteśmy wszyscy zaproszeni by w 25 lat później spotkać się na modlitwie, we wspólnocie kościoła i raz jeszcze pochylić nad przesłaniem, świętego papieża wypowiedzianym, na bratkowickich polach. W piątek o godzinie 12;00 dzwony w całej diecezji przypomną nam o tym wielkim dniu. O godzinie 18;00 wraz z naszym biskupem Wojciechem, rozpoczniemy mszę świętą dziękczynną za postać i pontyfikat Świętego Papieża Polaka. Niech nas nie zabraknie w tym dniu, w Łowickiej Katedrze. Na zakończenie tego dnia przy pomniku Jana Pawła II na placu katedralnym zaśpiewamy ulubiona pieśń Karola Wojtyły „Barkę”

15 czerwca w sobotę dzieci komunijne i ich opiekunowie będą pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Wyjazd o godzinie 7;00

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remonty i budowę kościołów w diecezji.

Zapowiedzi: Jakub, Bogusław Leduchowski, kawaler z Bielaw, Dominika Siek, panna z parafii tut. Zap. I

Czytaj więcej ...
02 cze
0

Ogłoszenia Parafialne 2 VI 2024 IX niedziela zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu modlitwa o powołania i procesja eucharystyczna. W parafii gościmy siostry karmelitanki i prosimy o wsparcie dla dzieła sióstr. Dziś msza święta wieczorna w kościele.

Wójt Gminy zaprasza na Coroczne Dni Domaniewic, na teren boiska przy szkole podstawowej.

W rozpoczynającym się dziś tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy- męczenników afrykańskich.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja eucharystyczna po mszy świętej wieczornej w naszym sanktuarium, oraz poświecenie wianków.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte z racji pierwszego piątku miesiąca w kościele. Możliwość spowiedzi pierwszo-piątkowej przed mszą świętą poranną, oraz po południu od godziny 17;00 Od 17;00 również wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, rodziców modlących się za swoje dzieci. Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek po godzinie 10;00 Zgłoszenia nowych chorych w zakrystii lub kancelarii.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

Jak wspominałem w minioną niedzielę 14 czerwca przypada 25 rocznica obecności na naszej ziemi łowickiej, świętego Jana Pawła II /list Biskupa Wojciecha/

Również z naszej parafii do Łowicza będzie dostępny autokar O godzinie 17;15 z parkingu wyruszymy do Katedry Łowickiej by wspólnie dziękować Banu Bogu za Jana Pawła Wielkiego.

Parafia Dmosin zaprasza na wspólny wyjazd na Bałkany we wrześniu tego roku. O szczegółach i kosztach wyjazdu możemy przeczytać w gablocie ogłoszeń.

Na koniec pragnę powrócić do przeżywanej w miniony czwartek Uroczystości Bożego Ciała. Zwracam się ze słowami wdzięczności do wszystkich, którzy wzięli w niej udział, wyrażając publicznie swoją wiarę w obecność Chrystusa Eucharystycznego pośród nas. Dziękuję druhom strażakom, za przygotowanie pierwszego ołtarza i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, dziękuje rodzicom modlącym się na różańcu za swoje dzieci, za przygotowanie, ołtarza II. Ołtarz trzeci przygotowywali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, a ołtarz IV mieszkańcy Reczyc. Wszystkim gorące Bóg zapłać. Dziękuje za tradycyjny przepiękny kwiatowy dywan, za stroje łowickie barwnie rozweselające naszą procesję. Dziękuję asyście, lektorom ministrantom, dziewczynką sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym i rocznicowym, To był piękny dzień-Wam Wszystkim i Bogu niech będą dzięki.

W następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 10;00 w Michałówce modlitewne spotkanie Męskich Kół Różańcowych.

Czytaj więcej ...
26 maj
0

Ogłoszenia Parafialne 26 maja 2024 Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Dzisiaj 26 maja to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a także dzień matki. W naszej parafii uroczystość rocznicowa I komunii świętej. Podczas mszy świętej o godzinie 10;00  We wtorek liturgiczne wspomnienie i dzień śmierci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski, w piątek święto nawiedzenia N.M.P.

Jeszcze do piątku trwa miesiąc maj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską. na godzinę18;00. Do naszego sanktuarium.

Dziękujemy za modlitewne spotkania majowe, przy kapliczkach. W minionym tygodniu modliliśmy się wspólnie z mieszkańcami Rogóźna Borowin; Krępy; i Błot Krępskich- Bóg zapłać.

1 czerwca w sobotę organizujemy pielgrzymkę Kół Różańcowych z naszej parafii na Jasna Górę, by uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu Kół Różańcowych. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Również 15 czerwca organizowany jest wyjazd z dziećmi komunijnymi do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Po drodze odwiedzimy Świnice Warckie, miejsce związane ze świętą siostrą Faustyną. Są wolne miejsca zapraszamy.

Parafia w Dmosinie w miesiącu wrześniu organizuje wyjazd do Chorwacji. W programie wiele pięknych i malowniczo położonych miejsc i miejscowości. Na trasie wyjazdu również Madugorie w Bośni i Chercegowinie, a także Słowenia. O szczegółach i kosztach tego wyjazdu można przeczytać na plakacie umieszczonym w tablicy ogłoszeń.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa- Boże Ciało. Po mszy świętej o godzinie 10;00 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do IV ołtarzy. Trasa procesji tradycyjna z Kościoła św. Bartłomieja do Sanktuarium.

Zapraszam na te uroczystość wszystkich Parafian, od najmłodszych, dzieci poprzez dzieci komunijne i rocznicowe, ministrantów i bielanki, grupy działające przy parafii, oazę harcerki i harcerzy, koła różańcowe, asystę parafialną, druhów strażaków i każdą i każdego z was. Niech to będzie manifestacja naszej wiary i wdzięczności, za obecność Chrystusa Zbawiciela w Eucharystii.

Msza święta na w sanktuarium po przyjściu procesji.

O zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejścia procesji bardzo proszę Druhów Strażaków.

O przygotowanie ołtarzy gorąco proszę.

Ołtarz I Strażacy z Domaniewic; ołtarz II Domowy Kościół Oaza młodzieżowa i grupa rodziców modlących się za dzieci na różańcu. Ołtarz III Gminny Ośrodek Kultury, Ołtarz IV mieszkańcy Reczyc.

Układający dywan, proszą o dostarczanie płatków kwiatowych.

Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Msze święte poranna i wieczorna w Sanktuarium i możliwość całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorąco zapraszamy do osobistej modlitwy. W następną niedzielę po sumie procesja eucharystyczna i modlitwa o powołania. Zapraszamy asystę ministrantów i bielanki.

Pragnę podziękować rodzicom i dzieciom, komunijnym, za dar ołtarza, w postaci dwóch świeczników, oraz za pieniążki złożone w darze dla dzieci misji. To akcja od wielu lat obecna w Polskim Kościele. Na pomoc Dzieciom Misji grupa złożyła kwotę 1590 zł. Bóg Zapłać. Dziękuje także pozostałym ofiarodawcom, którzy ofiarowali świeczniki do naszego kościoła. Pragną pozostać anonimowi, ale w oczach Bożych nic nie ma ukrytego. Jeszcze raz Bóg zapłać.

W następną niedzielę 2 czerwca o godzinie 16;00 przy Szkole Podstawowej rozpocznie się „Domaniewicki Festyn Rodzinny” Zaproszenie na to biesiadne spotkanie do nas wszystkich kieruje Pan Wójt Paweł Kwiatkowski. Przygotowano wiele atrakcji, można o nich przeczytać na stronie internetowej Urzędu Gminy Domaniewice. W związku z tym msza święta wieczorna w następną niedziele będzie sprawowana w kościele św. Bartłomieja.

W tym roku 14 czerwca przypada 25 rocznica wizyty Św. Jana Pawła II na ziemi łowickiej. Na jednej z majówek z parafianami wspominaliśmy to wydarzenie, jak parafianie pielgrzymowali pieszo, by być z Ojcem Świętym. Już dziś pragnę zaprosić na Mszę Świętą do Katedry Łowickiej. Nasz biskup Wojciech zaprasza wszystkich, na dzień 14 czerwca na godzinę 18;00 Szczególnie tych, którzy w tym roku przeżywają jakiś swój jubileusz. Może są tacy, którzy 25 lat temu przyszli, na świat, bądź zawarli małżeństwo, podjęli pracę, zdali maturę, lub wydarzyło się coś szczególnego, albo byli wówczas na placu bratkowickim, i chcieliby Panu Bogu dziękować w tej uroczystości dziękczynienia w 25 lat od wizyty Jana Pawła II.

Następna niedziela przeżywana jest jako niedziela dziękczynienia, a ofiarami do puszek możemy wesprzeć Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Zapowiedzi; W związek małżeński mają zamiar wstąpić Rafał Markus kaw. Z par w Łyszkowicach i Sylwia Grzelak pana z par. tut. Zap. II

Na dzisiejszy dzień i rozpoczynający się tydzień niech nam Dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewic ma nas w swojej opiece.

Ogłoszenia

Czytaj więcej ...
19 maj
0

Ogłoszenia Parafialne 19 maja 2024 Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj niedziela Zesłania Ducha Świętego. W następna niedzielę, kończy się okres komunii wielkanocnej. Dziś za publiczne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy uzyskać odpust zupełny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt: to Święto N. M.P. Matki Kościoła. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek wspomnienie N.M.P. Wspomożycielki Wiernych. Następna niedziela 26 maja to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a także dzień matki.

Dziś W naszej parafii uroczystość I komunii świętej. Podczas mszy świętej o godzinie 10;00 Czterdzieścioro troje dzieci po raz pierwszy przyjmie do swoich serc Jezusa Eucharystycznego.

Trwa miesiąc maj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską. na godzinę18;00. W białym tygodniu do msze święte wieczorne i nabożeństwa majowe oraz nowenna, będą sprawowane w kościele św. Bartłomieja.

Dziękujemy za modlitewne spotkania majowe, przy kapliczkach. W minionym tygodniu modliliśmy się wspólnie z mieszkańcami Stroniewic, Sap- Bóg zapłać. W tym tygodniu msze święte przy kapliczkach w poniedziałek o 16;00 w Rogóźnie Borowinach; we wtorek o 19;30 w Skaratkach; w czwartek o 19;00 w Krępie; a w piątek o 19;30 w Błotach Krępskich.

Za tydzień podczas mszy świętej o godzinie 10;00 modlić będziemy się za dzieci przeżywające rocznicę I Komunii Świętej, za ich rodziców i rodziny. Zapraszam dzieci na spotkanie organizacyjne i nabożeństwo majowe w czwartek na godzinę 18;00 do kościoła.

1 czerwca w sobotę organizujemy pielgrzymkę Kół Różańcowych z naszej parafii na Jasna Górę, by uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu Kół Różańcowych. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

Parafia w Dmosinie w miesiącu wrześniu organizuje wyjazd do Chorwacji. W programie wiele pięknych i malowniczo położonych miejsc i miejscowości. Na trasie wyjazdu również Madugorie w Bośni i Chercegowinie, a także Słowenia. O szczegółach i kosztach tego wyjazdu można przeczytać na plakacie umieszczonym w tablicy ogłoszeń.

30 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazywane Bożym Ciałem. Wyruszymy z procesją eucharystyczną tradycyjną trasa do czterech ołtarzy, przechodząc z kościoła do naszego sanktuarium. Już dziś proszę o to by, zgodnie z tradycją i porządkiem lat ubiegłych zatroszczyć się przystrojenie trasy procesji i przygotować ołtarze oraz gromadzić kwiaty na kwiatowy dywan.

Zapowiedzi; W związek małżeński mają zamiar wstąpić Rafał Markus kaw. Z par w Łyszkowicach i Sylwia Grzelak pana z par. tut. Zap. I

Na dzisiejszy dzień i rozpoczynający się tydzień niech nam Dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewic ma nas w swojej opiece.

Czytaj więcej ...
12369
Facebook
Twitter