Polityka Prywatności

Na stronie Rzymskokatolickiej parafii św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach dostępnej pod adresem www.parafiadomaniewice.eu przywiązujemy szczególną wagę do prywatności odwiedzających nas osób. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności strony i sposobach wykorzystywania plików cookies (ciasteczek).

Jednocześnie zapewniamy, że wszelkie informacje gromadzone w dziennikach logów są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów administracyjnych.
Nie identyfikujemy także w żaden sposób osób odwiedzających naszą stronę i nie przesyłamy tak zgromadzonych danych do stron trzecich.

Administratorem danych zamieszczonych w intenecie jest Parafia Rzymskokatolicka św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach, ul. Główna 4; 99-434 Domaniewice.

Jakie dane gromadzimy i dlaczego?Zgodnie ze standardem nasza stron WWW przechowuje w logach zapytania HTTP. Oznacza to, że znamy adresy IP osób odwiedzających, które przeglądają materiały zawarte na naszej stronie. Przeglądane materiały identyfikowane są poprzez indywidualne adresy URL. Znamy także:

  • czas nadania zapytania,
  • czas wysłania odpowiedzi,
  • nazwę pytającego klienta, identyfikowaną poprzez protokół HTTP
  • informacje o błędach transakcji HTTP,
  • adres URL strony poprzednio odwiedzonej przez użytkownika,
  • informacje o przeglądarce użytkownika.

Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi stronę. Służą one do zapewnienia jak najwyższej jakości działania strony i pozwalają na analizowanie problemów oraz służą do tworzenia logów z zapisem pracy strony.

Jak wykorzystujemy zgromadzone dane? Zgromadzone przez nas logi przechowywane są na serwerze przez czas nieokreślony i służą jako materiał pomocny dla osób zajmujących się administrowaniem stroną. Informacje zawarte w logach nie są ujawniane nikomu poza osobami upoważnionymi. Na podstawie logów mogą być tworzone statystyki pomocne przy rozwoju strony i wykorzystywane przez administratorów strony. Statystyki takie nie zawierają żadnych cech identyfikacyjnych, stanowią anonimowy zbiór danych.

Jak używamy plików cookies (ciasteczek)? Pliki cookies, to niewielkie pliki tekstowe, które są przesyłane przez stronę i przechowywane w pamięci komputera osoby odwiedzającej. Pliki takie ułatwiają stronie dostosowanie zawartości (tekstów, ilustracji, proporcji ekranu itp.) do konkretnego urządzenia. Informacje w nich zawarte dotyczą adresu IP komputera, rodzaju przeglądarki, systemu operacyjnego oraz dostawcy usług internetowych. Dane te opatrzone są także informacjami o dacie ostatniej wizyty i czasie, jaki użytkownik spędził na stronie.

Informacje z plików cookies (ciasteczek) wykorzystywane są do personalizacji strony, przyspieszania jej działania.

Jakie rodzaje plików cookies wykorzystujemy?Na naszej stronie wykorzystujemy trzy rodzaje plików cookie potrzebnych do prawidłowego działania różnych elementów strony:

  • Pliki sesji, służą do identyfikowania osób odwiedzających stronę, a w szczególności do identyfikacji osób aktywnie wprowadzających treści na stronę i zajmujących się moderacją. Pliki te uwierzytelniają użytkownika, co eliminuje konieczność każdorazowego podawania tych samych danych. Sesja gaśnie w chwili wyłączenia przeglądarki.
  • Pliki preferencji, służą do przechowywania informacji o rodzaju przeglądarki, systemy operacyjnego oraz innego zainstalowanego na komputerze oprogramowania. W plikach tych przechowywane są także informacje o języku w jakim ma być wyświetlana strona i inne informacje związane z wyglądem.
  • Pliki analityczne, gromadzą dane o tym z jakiej strony trafiają do nas użytkownicy, jakie treści przeglądają oraz jak długo pozostają na naszej stronie. Dzięki tym informacją możemy lepiej dostosować stronę do potrzeb odwiedzających.

Zarządzanie plikami cookies. Jeśli użytkownik nie wyraża zgody na otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki, tak, by nie pobierała tych plików z naszej strony. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić lub w niektórych przypadkach uniemożliwić prawidłowe korzystanie ze strony.

Facebook
Twitter