Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania, do posługi w kościele łowickim.

A w rozpoczynającym się dziś tygodniu w poniedziałek wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu Biskupów i Doktorów Kościoła, w Piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego Święto trzech Króli. Następna niedziela, jest świętem Chrztu Pańskiego. Dziękować będziemy dobremu Bogu za ten sakrament, który nas uczynił dziećmi Boga i włączył do wspólnoty kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Msze Święte w piątek o godzinie 8;00 10;00 12;00 i 18;00. W kościele Św. Bartłomieja. Podczas każdej mszy świętej poświęcimy kredę i kadzidło. Kreda posłuży oznaczeniu drzwi domów chrześcijańskich rodzin, na których umieścimy litery C+M+B i bieżący rok 2023. Litery według tradycji stanowią pierwsze litery imion mędrców ze wschodu, bądź też wyrażoną w języku łacińskim prośbę “Christus Mansionem Benedicat” – czyli “Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)” Spowiedź pierwszo-piątkowa na 15 minut przed każdą mszą świętą i podczas mszy, oraz od godziny 17;00. Osoby chore i starsze odwiedzimy w ich domach po godzinie 14;00 prosimy zgłaszać chętnych w zakrystii, kancelarii, bądź telefonicznie. W pierwszą sobotę miesiąca msza święta poranna i wieczorna w sanktuarium, z całodziennym wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Gorąco zapraszamy do osobistych i wspólnotowych adoracji.

Dziękujemy za radość spotkań kolędowych w minionym tygodniu. A nadchodzącym tygodniu pragniemy spotkać się z mieszkańcami kolejnych wiosek i miejscowości, w następującym porządku.

Poniedziałek od 14;30 Błota Krępskie

Wtorek od 09;00 Długa Wieś

Środa od 09;00 Rogóźno I i Rogóźno II

Czwartek od 09;00 Stroniewice i Stroniewice Pastwiska

W piątek kolędowania nie będzie.

W sobotę odwiedzimy mieszkańców Grudz.

Dziś już ostatni dzień, w którym w zakrystii można zapisać się na prenumeratę czasopism “Różaniec” i “Rycerz Niepokalanej” na rok 2023 Gorąco zachęcamy do czytelnictwa tak szacownych katolickich miesięczników. Kolejny numer Rycerza Niepokalanej jest już do odbioru w zakrystii.

Zapowiedzi Daniel Tomasz Krysiak kaw. Z parafii Witonia i Ewa Śnieguła panna z parafii tutejszej zap. 2

Na dzisiejszy dzień świętowania i trud całego tygodnia, niech nam dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewska ma nas w swojej opiece.