Dziś II dzień Bożego Narodzenia Święto Świętego Szczepana, Diakona i Męczennika.

Msze święte o godzinie 8;00 10;00 i 12;00 Nie będzie mszy świętej wieczornej. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na utrzymanie Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. Cały ten tydzień, jest oktawą tej wielkiej i radosnej uroczystości.

W piątek 30 grudnia obchodzimy wyjątkowo w tym roku Święto Świętej Rodziny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czwartek i piątek nie będzie mszy świętej wieczornej.

W sobotę 31 grudnia we wspomnienie św. Sylwestra papieża, msze Święte tylko w kościele Świętego Bartłomieja. Na zakończenie roku kalendarzowego, przed Najświętszym Sakramentem, pragniemy dziękować Panu Bogu, za wszystkie łaski od Niego otrzymane.

W następną niedzielę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, to także, Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za odmówienie, bądź odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego. Zapraszamy, o ile to możliwe, o przybycie na msze święte całymi rodzinami.

Pragnę z całego serca podziękować kolejnym rodzinom, za ofiary składane przy okazji przyjmowania opłatka.

Błota Krępskie 500 Rogóźno Borowiny 610 Domaniewice 9 Szerokie pole Klonowa Brzozowa Cichociemnych Rosiaka i Główna 1600 Albinów Wola Lubiankowska 610 Grudze Stare 1400 Skaratki 2560

Krępa przy rzece 870

Zbliża się czas kolędowych spotkań w Państwa domach. Pragniemy tradycyjną kolędę rozpocząć już od środy. Pragniemy zagościć choćby przez chwilę w Państwa domach. Cieszymy się, że warunki pandemiczne, po dwóch latach przerwy pozwalają nam powrócić do tej dawnej polskiej tradycji. Pragniemy, aby były to spotkania, poświęcony krótkiej modlitwie, by były tez okazją do wzajemnego poznania i zapoznania się, także z uwagami i sugestiami dotyczącymi życia parafii. Bardzo prosimy o podwiezienie i odwiezienie z kolędy. Ułatwi nam to bardzo kolędowanie.

Rozpoczynamy kolędowanie

w środę 28 grudnia, od godziny 09;00 w wiosce Strzebieszew i Strzebieszew Zagórze.

W czwartek 29 grudnia od 09;00 jeden ksiądz, a drugi dołączy od godziny 11;00 Strzebieszew Kolonijka i Kapkaz; W piątek 30 grudnia od 9;00 Sapy W sobotę 31 grudnia od 09;00 ul. Szerokie Pole;

Przypominam o zapisach w zakrystii na prenumeratę czasopism “Różaniec” i “Rycerz Niepokalanej” na rok 2023

Na dzisiejszy dzień świętowania i trud całego tygodnia, niech nam dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewska ma nas w swojej opiece.