Dziś już druga niedziela adwentu, przeżywanego jako czas oczekiwania, na przyjście Zbawiciela. Niech to będzie oczekiwanie, pełne nadziei i wysiłku, aby być dobrze przygotowanym. Zapraszamy na msze święte roratnie, sprawowane w naszym kościele w poniedziałki środy i piątki o godzinie 7;00. Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się z nami i zachęcamy, aby było nas więcej. Dzisiejszy dzień jest także dniem modlitewnej i materialnej wspólnoty z kościołem na wschodzie. Przed kościołem do puszek, można złożyć ofiarę, na wsparcie chrześcijan wschodu.

W tym tygodniu w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Rozpoczniemy je w czwartek 14 grudnia Msze święte w rekolekcje o godzinie 8;00 10;00 12;00 i 18;00 w czasie rekolekcji w piątek nie będzie mszy roratniej. Na sobotę na mszę świętą o godzinie 12;00 zapraszamy chorych, którzy ze względu na wiek czy stan zdrowia na co dzień nie uczestniczą w Maszach świętych niedzielnych. Podczas tej mszy świętej udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Możliwość spowiedzi na wszystkich mszach świętych, podczas rekolekcji. Nie odkładajmy świątecznej spowiedzi na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem. Do chorych, którzy pozostają w domach pojedziemy w sobotę od godziny 14;00. Chorych można zgłaszać w zakrystii, kancelarii, bądź telefonicznie.

A w rozpoczynającym się dziś tygodniu w środę wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy, w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża kapłana i doktora kościoła

Rada Parafialna rozpoczęła roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Bardzo dziękuję wszystkim radnym za ich trud i poświęcenie. Dziękuję także za ofiary, które spłynęły w minionym tygodniu.

Świece Caritas do nabycia w zakrystii.

Po mszy św. o godzinie 10;00 modlitewne spotkanie Kół Męskich Żywego Różańca w Michałówce, a także spotkanie dzieci komunijnych w kościele.

Na dzisiejszy dzień świętowania i dobre przeżycie adwentowych dni niech nam wszystkim Dobry Bóg błogosławi a Maryja Pani Adwentu niech otoczy nas swoją opieką.