Dzisiaj rozpoczęliśmy drugą część adwentu będącą bezpośrednim przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. To dni od 17 do 24 grudnia.

Za tydzień w niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o zwyczajach związanych z uroczystą wieczerzą, o wspólnej modlitwie, choćby Ojcze Nasz…, o odczytaniu fragmentu ewangelii opowiadającej o tym wydarzeniu, o wolnym miejscu przy stole, które symbolizuje naszą otwartość i gotowość do pełnienia uczynków miłosierdzia. Nie spożywajmy alkoholu. Niech ta wieczerza, jednoczy nas w rodzinnym gronie, przy śpiewie kolęd, w pochyleniu nad tajemnicą wcielenia Bożego Słowa. Nie ma w tym dniu mszy św. o godzinie 16;30 i nie posługujemy w konfesjonałach. Mszą św. północy, pasterką rozpoczniemy okres Bożego Narodzenia. W Uroczystość Bożego Narodzenia w poniedziałek msze święte o godzinie 00;00 10;00 i 12;00. W tę niezwykłą noc, kiedy Zbawiciel przychodzi na ziemię zgromadźmy się na modlitewnym czuwaniu.

Również w Uroczystość Św. Szczepana we wtorek 26 grudnia nie będzie mszy świętej wieczornej.

Bardzo dziękuje, za Pomoc Kościołowi na Wschodzie. W minioną niedziele była na ten cel przeprowadzana kwesta do puszek. Zebraliśmy kwotę 1207,50

Dziękuję licznym ofiarodawcom, za dary żywnościowe złożone dla potrzebujących. Dziś ostatni dzień na ich składanie. Od wtorku będziemy je dostarczać do domów potrzebujących. Bardzo proszę , aby przyjść nam z pomocą i wskazać osoby, które należałoby obdarować, te żyjące obok nas, które nigdy same po taką pomoc się nie zgłoszą. Sąsiedzi, sołtysi znajomi wiedzą lepiej, kto potrzebuje takiej pomocy.

Dziękuję także, za ofiary opłatkowe: W minionym tygodniu wpłynęły ofiary z: Rogóźno II i Borowiny    1550; Reczyc 2910; Skaratki pod Rogóźno 1680; Krępa przy szosie przy stacji pod koleją 2700 Stroniewice 2320; Skaratki 2835;Wola Lubiankowska; 410 Albinów 270; Domaniewice ul. Długa Wieś 1700: Nade wszystko dziękuję Radnym Parafialnym, i osobom, które im pomagały, za ich trud i poświęcenie, własnego czasu.

W zakrystii można się zapisać na prenumeratę czasopism “Różaniec” i “Rycerz Niepokalanej” na rok 2024.

Na dzisiejszy dzień świętowania i trud całego przedświątecznego tygodnia, niech nam dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewska ma nas w swojej opiece.