W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają następujące wspomnienia: We wtorek Św. Antoniego z Padwy- kapłana i doktora kościoła; w środę wspomnienie Bł. Michała Kozala biskupa i męczennika; to także rocznica obecności na łowickiej ziemi św. Jana Pawła II w 1999 roku; w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę zaś wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 10;00 w Michałówce spotkanie modlitewne Męskich Kół Różańcowych. Do modlitwy różańcowej w Kołach, można zawsze dołączyć. Zapraszamy wszystkich, którzy noszą w sercu, pragnienie modlitwy na różańcu. O godzinie 15;30 spotkanie na plebani Rady Parafialnej, na które gorąco zapraszam.

Pragnę jeszcze na chwilę wrócić do przeżywanej w miniony czwartek Uroczystości Bożego Ciała i z całego serca podziękować, wszystkim, którzy w modlitwie w publiczny sposób, wyrazili swą miłość do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie; Dziękuję gorąco, wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w organizowanie tej uroczystości: Osobom przygotowującym polowe ołtarze, strojącym kościół, przygotowującym dywan kwiatowy, Druhom Strażakom, czuwającym nad bezpieczeństwem procesji; bielankom i ministrantom; asyście parafialnej, i pracownikom.

Dziękuje także za ofiary złożone na nagłośnienie procesyjne, zebraliśmy kwotę 6080,50

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remonty i budowę kościołów w diecezji.

Tradycyjnie na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i procesja eucharystyczna wokół sanktuarium.

Zapowiedzi;

Bartłomiej Patryk Golan kawaler z par. tut i Klaudia Kinga Wielemborek panna z par. św. Mikołaja w Bąkowie Górnym zap. I

Dominik Mateusz Krawiec kawaler z Włodzimierzowa i Katarzyna Sut panna z Parafii tutejszej. Zap. II

Mateusz Kacper Kruk kaw. Z par. tut i Paulina Małgorzata Głodek panna z par. św. Andrzeja w Łęczycy zap. II