Dzisiaj niedziela Trójcy Przenajświętszej. Pierwsza niedziela miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy o dobre powołania w kościele łowickim i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa- Boże Ciało. Po mszy świętej o godzinie 10;00 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do IV ołtarzy. Trasa procesji tradycyjna z Kościoła św. Bartłomieja do Sanktuarium.

Zapraszam na te uroczystość wszystkich Parafian, od najmłodszych, dzieci poprzez dzieci komunijne i rocznicowe, ministrantów i bielanki, grupy działające przy parafii, oazę harcerki i harcerzy, kandydatów do bierzmowania i koła różańcowe, asystę parafialną, druhów strażaków i każdą i każdego z was. Niech to będzie manifestacja naszej wiary i wdzięczności, za obecność Chrystusa Zbawiciela w Eucharystii.

Msza święta na w sanktuarium po przyjściu procesji.

O zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejścia procesji bardzo proszę Druhów Strażaków. Pragnę też podziękować druhom z Domaniewic, za pomoc w minionym tygodniu.

O przygotowanie ołtarzy gorąco proszę.

Ołtarz I Strażacy z Krępy; ołtarz II Domowy Kościół i Oaza młodzieżowa Ołtarz III Szkoła podstawowa w Skaratkach, Ołtarz IV mieszkańcy Grudz.

Układający dywan, proszą o dostarczanie płatków kwiatowych.

Dzieci komunijne naszej parafii, w białym tygodniu złożyły ofiarę, dla dzieci misji, to kwota 1460 zł, bardzo dzieciom i rodzicom dziękuję, za dobroć serca. Pieniążki zostały przekazane do fundacji.

Taca zbierana w Boże Ciało przeznaczona jest na zakup przenośnego nagłośnienia na procesje. Dysponujemy starym pożyczonym sprzętem i jest to niezbędny i nie mały wydatek.

Codzienne w miesiącu czerwcu odprawiane są po mszy świętej wieczornej, nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, gorąco na nie zapraszamy. Zachęcamy także, do modlitewnego rodzinnego czuwania w sanktuarium, popołudniami. Porządek wywieszony w gablotach, przed kościołem i sanktuarium i na stronie internetowej parafii.

W następną niedzielę 11 czerwca zapraszam na spotkanie z Radę Parafialną. Spotkanie na plebani o godzinie 15;30

W następna niedzielę po mszy św. o godzinie 10;00 spotkanie Męskiego Koła Żywego Różańca w Michałówce.

Zapowiedzi;

Dominik Mateusz Krawiec kawaler z Włodzimierzowa i Katarzyna Sut panna z Parafii tutejszej. Zap. I

Mateusz Kacper Kruk kaw. Z par. tut i Paulina Małgorzata Głodek panna z par. św. Andrzeja w Łęczycy zap. I

Patryk Marcin Sekuła kaw. z par. św. Ducha w Łowiczu Roksana Polit panna z par. tut zap. II

Na dzisiejszy dzień rozpoczynający się tydzień niech nam Dobry Bóg błogosławi.