Dziś już trzecia niedziela Wielkiego Postu.

W minioną niedzielę w geście solidarności z misjonarzami pracującymi w różnych zakątkach świata, trwaliśmy we wspólnocie modlitwy, a ofiarami złożonymi do puszek wsparliśmy ich materialne potrzeby. Bardzo dziękuję za te ofiary przekazaliśmy na potrzeby misjonarzy kwotę 1202 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą.

Dziś po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie dla dzieci klas trzecich. Za tydzień dla dzieci rocznicowych. W Michałówce zaś spotkanie modlitewno-ekspijacyjne, Koła Żywego Różańca Św. Jana Pawła II. W modlitwie przepraszać będziemy Boga za kolejny zamach komunistów i ich potomków na świętość w kościele. Za tydzień w Michałówce spotyka się Koło Różańcowe Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Dziękuje także za ofiary od Kół Różańcowych i mieszkańców poszczególnych wiosek, spływające na moje ręce, przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bardzo za nie dziękuję.

W minionym tygodniu dostarczono już blachę na pokrycie dachu plebani, koszt to nieco ponad 50 tysięcy złoty. Oczekujemy jeszcze na dostarczenie konstrukcji drewnianej i na pracę, która ma się rozpocząć za około półtora miesiąca, jak tylko pogoda na to pozwoli. Bardzo dziękuję za każdą ofiarę, która pozwoli zrealizować ten zamiar.

W minionym tygodniu dokończono też, prace inwentaryzacyjne przy naszym Sanktuarium. Inżynierska dokumentacja pochłonęła 5 tysięcy złoty. Powstała właściwie książka techniczna z projektem dotyczącym wymiany dachu nad kruchtą. Podjęliśmy starania wraz z Panem Wójtem i pracownikami instytucji samorządowych, aby na ten cel pozyskać dofinansowanie z funduszy ministerialnych. Koszt dokumentacji to 5 tysięcy zł, a koszt całej wymiany dachu, umocnienia gzymsów i wymiany rynien przy sanktuarium przekroczy 110 tysięcy zł.

Bardzo pragnę podziękować Panu Wójtowi i całemu gronu pracowników zaangażowanych w to dzieło.

W kaplicy wymieniono system alarmowy poprzedni uległ uszkodzeniu, miał już ponad 20 lat. Posłużyliśmy się kanadyjskim systemem, od lat obecnym na polskim rynku systemów alarmowych. Koszt to 5350 zł.

Nasz cmentarz parafialny obsługiwany jest od 1 marca przez Zakład Pogrzebowy Pana Mirosława Grotkowskiego z Bełchowa. Ufam, że po wstępnym okresie próby podejmiemy stałą współprace i powierzymy firmie opiekę nad naszym cmentarzem. Dziękuję też Panu Ryszardowi za jego dotychczasowy trud.

Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa wielkopostne: “Drogi Krzyżowej” w piątki o godzinie 16;00 Nabożeństwo “Gorzkich Żali” w niedzielę również o godzinie 16;00.

Od 24 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Już dziś proszę o wytrwałą modlitwę w tej intencji, aby przyniosły jak najlepsze owoce i duchowy pożytek dla każdego z nas.

Ksiądz Radek Sawicki organizuje w dniach 6-9 maja pielgrzymkę do Kudowy Zdroju. Koszt wyjazdu 800 zł + ok. 150 zł wstępy do rożnych atrakcji. Zapisy u Państwa Włostków w sklepie ul. Główna 5 przy zapisie zaliczka w wys. 300 zł.

19 marca w następną niedzielę o godzinie 16;30 będziemy modlić w intencji żyjących i zmarłych mających Św. Józefa za swojego patrona. Intencję do mszy świętej wspólnej, można dopisać jeszcze w zakrystii lub kancelarii.

Pani Dyrektor G.O.K Edyta Baleja i Wójt Naszej Gminy zapraszają na dzisiejsze spotkanie do Gminnego Ośrodka Kultury w Domaniewicach o godzinie 17;00, z okazji Gminnego Dnia Kobiet. Dziś godzina 17;00 Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury.

Na dzisiejszy dzień i owocne przeżywanie wielkopostnego czuwania niech nam Dobry Bóg Błogosławi.