Dziś już druga niedziela Wielkiego Postu.

To także niedziela Dzieła pomocy misjonarzom “Ad gentes” Przy wyjściu z kościoła można ofiarą złożona do puszki wesprzeć działalność misyjną kościoła.

Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem o dobre powołania do służby w kościele łowickim. W następna niedzielę po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie dla dzieci komunijnych.

Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa wielkopostne: “Drogi Krzyżowej” w piątki o godzinie 16;00 Nabożeństwo “Gorzkich Żali” w niedzielę również o godzinie 16;00 za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Intencja dla Kół Różańcowych na miesiąc marzec: “Prośmy o owocne przeżycie przez naszą Parafię czasu Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych”

Ksiądz Radek Sawicki organizuje w dniach 6-9 maja pielgrzymkę do Kudowy Zdroju. Koszt wyjazdu 800 zł + ok. 150 zł wstępy do rożnych atrakcji. Zapisy u Państwa Włostków w sklepie ul. Główna 5 przy zapisie zaliczka w wys. 300 zł.

Pragnę uczulić jeszcze wszystkich na dwie bolesne i trudne sprawy.

Nasilają się w ostatnim czasie wizyty na terenie naszej Parafii “Świadków Jehowy” Proszę o zachowanie ostrożności. Sam zostałem okradziony przez takiego człowieka. W duchu chrześcijańskiej tolerancji, ale stanowczo odmawiajmy takich spotkań. Nie wpuszczajmy do domów.

Drugą trudną sprawą jest poszanowanie dla miejsca świętego, miejsca spoczynku naszych przodków, jakim jest cmentarz. W ostatnim czasie pozostały tam ślady spożywania alkoholu, i nieczystości. Cmentarz to miejsce zadumy i pamięci o zmarłych. Uszanujmy to, uwagę na niewłaściwe zachowanie.

Na dzisiejszy dzień i owocne przeżywanie wielkopostnego czuwania niech nam Dobry Bóg Błogosławi.