W rozpoczynającym się dziś tygodniu rozpoczniemy Wielki Post.

Dni od środy popielcowej, do I niedzieli Wielkiego Postu, to kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, natomiast od I niedzieli Wielkiego Postu, do soboty Kościół modli się o trzeźwość narodu.

Msze Święte w środę popielcową o godzinie 8;00 10;00 i 18;00.

W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu niech nas wspomagają tradycyjne nabożeństwa “Drogi Krzyżowej” i “Gorzkich Żali”. “Droga Krzyżowa” w naszym kościele będzie odprawiana w piątki o godzinie 16;00, natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali, w niedzielę również o godzinie 16;00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach, będą sprawowane msze święte wieczorne. Rekolekcje Wielkopostne w naszej w naszej parafii zaplanowane są na dni: 24;25 i 26 marca przed V niedziela Wielkiego Postu.

Gorąco zachęcamy do dobrego przeżycia tego czasu, który wprowadzi nas w obchody Świętego Triduum Paschalnego i radości wielkanocnej. Ten czas ma sprzyjać wzrostowi naszej gorliwości i pogłębionemu nawróceniu. Korzystajmy z sakramentów świętych, pojednania i eucharystii, starajmy się jak najlepiej wypełniać przykazanie miłości, w którym, jak mówi Pan Jezus, zawiera się całe Prawo i Prorocy.

Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie Koła Różańcowego Błogosławionego Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w Michałówce, i spotkanie dzieci rocznicowych w kościele, a po mszy świętej o godzinie 16;30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Dzisiaj do puszek zbieramy ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Nie pozostawajmy obojętni wobec ogromy ludzkiego cierpienia. Jeśli tylko ktoś pragnie się solidaryzować z poszkodowanymi może wesprzeć tę akcje Caritas Polska.

Na dzisiejszy dzień i nadchodzący tydzień niech nam Bóg błogosławi