Dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i osób Starszych. Wszystkim seniorom, kochanym Babciom i Dziadkom, składamy najserdeczniejsze, życzenia, dobrego zdrowia i zrozumienia w codzienności, obfitości Bożych łask.

W nadchodzącym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Kingi dziewicy, we wtorek dzień automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Z tej racji, już dziś, po każdej mszy świętej poświecimy pojazdy mechaniczne, a ofiarami złożonymi do koszyków wesprzemy fundację Miva Polska, która zajmuje się miedzy innymi zaopatrzeniem misjonarzy i misjonarki w środki transportu. We wtorek też przypada święto świętego Jakuba Apostoła. To dzień odpustu w naszym kościele dekanalnym w Głownie, cieszącym się w tym roku z racji 100 rocznicy rozpoczęcia jego budowy przywilejami papieskiego odpustu. W środę wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców N.M.P. i dziadków Pana Jezusa. W sobotę wspomnienie św. Marty Marii i Łazarza- przyjaciół P. Jezusa.

Trwają w naszym sanktuarium czuwania rodzin, dziękuję za ten czas modlitwy. Harmonogram czuwań wywieszony w gablotach i na stronie internetowej.

Ks. Zbyszek Kielan Przewodnik Pieszej Diecezjalnej pielgrzymki z Głowna na Jasną Górę, informuje, że rozpoczęto zapisy na tę pielgrzymkę. Do 12 sierpnia można zapisywać się on-line, na stronie pielgrzymkowej, a także w biurze pielgrzyma. Gorąco zapraszam do udziału w tej pielgrzymce rodzin. O szczegółach można przeczytać na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.

W poniedziałek przystępujemy o godzinie 9;30 do wymiany desek na ławkach przy sanktuarium. Chcę, aby na 15 sierpnia, można było wygodnie zasiąść na placu. Udało mi się wraz z dzieciakami rozmontować stare popękane deski, a jutro chcemy rozpocząć montaż nowych kompozytowych, odpornych na deszcz i warunki atmosferyczne desek. Koszt tych desek to blisko 9 tys. zł. Aby to dobrze zrobić trzeba też wcześniej pomalować postumenty. I tu pragnę, po raz pierwszy, prosić o pomoc, każdego kto, ma siłę unieść pędzel. Mamy zakupione pędzle farbę i wszystkie niezbędne materiały, ale ławek jest 50, wiec pracy wystarczy dla każdego. Zapraszam osoby chętne, bez względu na wiek, do pomocy w poniedziałek na godzinie 9;30 na plac apelowy, i z góry dziękuje za te pomoc.

Z pomocą Pana Wójta udało się nam pozyskać część środków na wymianę dachu nad kruchta naszego sanktuarium. W piątek wręczono mi promesę na ponad 106 tysięcy zł. Przystąpimy do tych prac w drugiej połowie roku. Proszę także o pomoc w tej sprawie. Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace związane z wymiana instalacji CO na plebanii. To także poważna finansowo inwestycja.

Na dzisiejszy dzień świętowania i trud całego tygodnia pracy niech nam dobry Bóg błogosławi, a Pani Królowa Domaniewic ma w swej opiece.