W rozpoczynającym się dziś tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Loyoli kapłana założyciela zakonu Jezuitów, którego maksymą były słowa “Ad majorem Dei gloriam”- “Ku większej chwale Boga”

We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego założyciela Redemptorystów, któremu zawdzięczamy między innymi nabożeństwo “Drogi Krzyżowej”. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya Kapłana, patrona proboszczów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego sakramentu w kościele od godziny 17;00 i możliwość spowiedzi pierwszo-piątkowej. Proszę pamiętać, że spowiada jeden ksiądz i przyjść do spowiedzi nie na ostatnią chwilę. Pozwoli to także wypełnić istotę pierwszych piątków miesiąca, którą jest adoracja i osobista modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 15;00 w sanktuarium, do wieczornej mszy świętej.

W następną niedzielę Po mszy świętej o godzinie 12;00 wystawienie najświętszego sakramentu, modlitwa o powołania i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich na sumę Szczególnie Asystę Lektorów Ministrantów Bielanki Panie noszące feletrony….

Intencja szczegółowa dla K.Ż.R. na sierpień: O trzeźwość w narodzie i rodzinach naszych, a także o łaski dla wszystkich pątników.

Pierwszy sierpnia to dzień wybuchu Powstania Warszawskiego, któremu tak wiele zawdzięczamy. Pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny i o wszystkich tych, którzy dziś walczą o swoją Ojczyznę

Sierpień miesiącem trzeźwości, zachęcamy wszystkich w myśl św. Maksymiliana Marii Kolbego do zachowania abstynencji. Ten wielki święty mówił “Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”

W poniedziałek kancelaria Parafialna wyjątkowo czynna w godzinach popołudniowych od 17;00 do 17;30

Ks. Zbyszek Kielan Przewodnik Pieszej Diecezjalnej pielgrzymki z Głowna na Jasną Górę, informuje, że rozpoczęto zapisy na tę pielgrzymkę. Do 12 sierpnia można zapisywać się on-line, na stronie pielgrzymkowej, a także w biurze pielgrzyma. Gorąco zapraszam do udziału w tej pielgrzymce rodzin. O szczegółach można przeczytać na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.

Na koniec pragnę z całego serca podziękować wszystkim i każdemu z osobna za ogrom pracy wykonanej w miniony poniedziałek, za trud w słońcu i wysokiej temperaturze, przy renowacji ławek na placu apelowym.

W następną niedzielę przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego.

Na radość dzisiejszego świątecznego dnia i trudy całego tygodnia niech Dobry Bóg błogosławi, obfitością sił i dobrą pogodą.