I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Czytania mszalne z cyklu B w niedzielę, a w dni powszednie z roku II. Adwent to czas radosnego przygotowania na Narodzenie Chrystusa. Pomocne niech będą dla nas adwentowe rekolekcje, które w naszej parafii w dniach w następnym tygodniu od 14do 17 grudnia poprowadzi je Ojciec Zbigniew Kluska-Paulin.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca grudnia, po sumie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy prosząc o liczne i dobre powołania do służby w kościele.

W poniedziałki środy i piątki o godzinie 7;00 sprawowane będą msze święte roratnie, na które gorąco zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale wszystkich parafian, pragnących z Maryja wyczekiwać w radości modlitwy świąt Bożego Narodzenia.

W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Barbary dziewicy i męczennicy 6 grudnia w środę, wspomnienie św. Mikołaja biskupa w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W poprzednią niedzielę ofiary zbierane na tacę były przeznaczone na W.S.D. w Łowiczu przekazaliśmy na ten cel kwotę 2270, Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Klerycy łowiccy przygotowują się do święceń w seminarium warszawskim, ale koszty ich utrzymania, pokrywa nasza diecezja.

Radni Parafialni rozpoczęli roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Ofiary z opłatków w tym roku będą przeznaczone na wymianę dachu Michałówki i stodoły. Spłynęły już ofiary ze Skaratek Podlas i Piaski:1480; Domaniewic ul. Stara Wieś 650; Krępa pod Górami 880 Krepa przy rzece;310 Sapy 2065; Na plebani są jeszcze do odebrania opłatki dla mieszkańców Skaratek

Świece Caritas do nabycia w zakrystii.

Na dzisiejszy dzień świętowania i dobre przeżycie adwentowych dni niech nam wszystkim Dobry Bóg błogosławi a Maryja Pani Adwentu niech otoczy nas swoją opieką.