Dziś w Kościele ostatnia niedziela w roku liturgicznym obchodzona jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie z tej okazji wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia. W rozpoczynającym się dziś tygodniu w czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. To także dzień patrona, biskupa naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach, o naszym pasterzu.

W tym tygodniu również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi pierwszo-piątkowej przed mszą świętą poranną, oraz po południu od godziny 15;30. Chorych odwiedzimy w ich domach od godziny 10;00 prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Wystawienie, Najświętszego Sakramenty w piątek od godziny 15;30. W pierwszą sobotę miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, od mszy świętej porannej, do wieczornej.

W okresie zimowym wszystkie msze święte sprawowane są w kościele. Nasze sanktuarium pozostaje otwarte wciągu dnia do prywatnej modlitwy.

Następna niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu i pierwszą niedzielą w roku liturgicznym i pierwszą niedzielą miesiąca. Adwent to czas radosnego oczekiwania wraz z Maryja na narodzenie Syna Bożego. W tym czasie w poniedziałki środy i piątki sprawowane będą o godzinie 7;00 msze święte roratnie. Już dziś zapraszamy wszystkich, do radosnego oczekiwania na modlitwie, i podjęcia adwentowych postanowień, by nasze serca były przygotowane na przyjęcie Słowa, Które Ciałem się Stało. W tym czasie w dniach od 14 do 17 grudnia przeżywać będziemy rekolekcje adwentowe. Porządek rekolekcji w dni powszednie msze święte o godzinie 8;00 10;00 12;00 i 18;00. Zaplanujmy swoje domowe zajęcia tak by licznie wziąć w nich udział.

W zakrystii do nabycia świece Caritas, duże i małe. Od następnej niedzieli możemy też w geście solidarności z uboższymi od nas, składać dary żywnościowe, słodycze chemię.

Śmieci cmentarne.

Na dzisiejszy dzień świętowania i dobre przeżycie całego tygodnia nie niech nam dobry Bóg Błogosławi