Parafia św. Bartłomieja Apostoła jest miejscem, do którego pielgrzymują pątnicy, aby prosić o łaski. Szczególnym miejscem na terenie tej parafii jest Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. Przed ten święty wizerunek Matki Najświętszej pielgrzymują każdego roku Koła Żywego Różańca z diecezji łowickiej, co jest również szczególną motywacją dla mieszkańców naszej parafii, aby ugościć pielgrzymów ale również być centrum tej pięknej inicjatywy modlitewnej. 

Wspólnoty tytułujące się jako “Żywy Różaniec” są zorganizowaną grupą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Wspólnoty te rozważają 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego “Ojcze nasz” 10 “Zdrowaś Maryjo” i jednego “Chwała Ojcu”.

Każda “Żywa Róża” składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy “zmianie tajemnic”. Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej “Żywej Róży” były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice. Tak więc, nawet, gdy poszczególni członkowie “Żywej Róży” odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. Przy dokonywaniu zmian uważamy, żeby co miesiąc każdy uczestnik tej modlitwy miał do rozważenia kolejna tajemnicę.

Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc.

Takie zasady obowiązują przy organizowaniu “Żywych Róż” na całym świecie.

Zachęcamy wszystkich, którzy modlą się na różańcu, aby poszerzyli szeregi Żywego Różańca w naszej Parafii. Pójdźmy za wezwaniem Matki Bożej z Fatimy i przykładem Jana Pawła II.

Odmawiajcie tę modlitwę z gorliwością i prostotą, aby zaczerpnąć radości ze spełnionych obowiązków, siły do stawiania czoła wobec nieuniknionych trudności, jakimi jest przepełnione życie ludzkie, odwagi na każdy dzień kontemplacji przyszłej chwały, obiecanej przez Boga swoim wiernym sługom”.

Jan Paweł II, 1983

Koła Żywego Różańca w parafii św. Bartłomieja w Domaniewicach:

Róża św. Jana Pawła II – Domaniewice – męskie 

Róża św. 
Moniki – Domaniewice Długa Wieś

Róża św. Łukasza – Domaniewice Długa Wieś

Róża św. Zofii – Domaniewice Kolejowa

Róża św. Jana – Domaniewice Szerokie Pole

Róża św. Marka – Domaniewice Szkolna

Róża św. Krzysztofa – Grudze Stare

Róża św. Tadeusza Judy – Grudze Stare

Róża św. Jana Marii Vianneya – Grudze Satre

Róża św. Marcina – Krępa

Róża św. Mateusza – Krępa

Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Krępa przy szosie

Róża św. Wiktorii – Krępa – Błota Krępskie

Róża św. Judy – Krępa przy stacji

Róża św. Pawła – Krępa p. górami

Róża św.  Weroniki – Krępa p. górami

Róża św. Wojciecha – Reczyce

Róża św. Elżbiety – Reczyce

Róża św. Stanisława – Reczyce

Róża św. Barbary – Reczyce

Róża św. Tomasza – Reczyce

Róża św. Bartłomieja – Rogóźno

Róża św. Brata Alberta – Rogóźno

Róża św. Benedykta – Rogóźno

Róża św. Jadwigi – Rogóźno

Róża św. Józefa – Rogóźno  – męskie

Róża św. Maksymiliana – Rogóźno n. okrętem

Róża św. Izydora – Rogóźno – Borowiny

Róża św. Marty – Sapy

Róża św. Andrzeja Boboli – Sapy

Róża św. Antoniego – Sapy

Róża św. Genowefy – Sapy

Róża św. Jana Chrzciciela – Skaratki

Róża św. Agnieszki – Skaratki

Róża św. Ojca Pio – Skaratki p. Rogóźno

Róża św. Bernadetty – Skaratki Klonowa

Róża św. Katarzyny ze Sieny – Stroniewice

Róża św. Franciszka – Strzebieszew

Róża św. Piotra – Strzebieszew

Róża św. Faustyny – Strzebieszew