Rybno dn. 7.09.2023 r.

ZAPROSZENIE

Jan Paweł II, w czasie I pielgrzymki do Polski, w kazaniu do chorych stwierdził: „Moi drodzy, pamiętajcie o mnie i wspierajcie mnie. Moja siła – z was! To jest bardzo śmiałe słowo. Trzeba powiedzieć: moja siła z Chrystusa – przez was! Pamiętajcie! I niech moja siła, siła następcy Piotra, pasterza Kościoła Bożego na ziemi – będzie z was! Niech chorzy z całej Polski mają szczególny swój w tym udział. Dziękuję wam za to i proszę was o to!  
7 października 2023 r., podczas kolejnej pielgrzymki Żywego Różańca naszej diecezji do Domaniewic, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych, pragniemy podczas naszego zgromadzenia w tym świętym miejscu, stanąć przy Maryj i razem z Nią, by wspierać wszystkich chorych z naszej diecezji i z naszych rodzin. „Pocieszycielka Strapionych” pociesza nas, zmagających się z chorobą, a nade wszystko pociesza z tego miejsca naszych chorych.
  Choroba jest doświadczeniem, czasem bólu, czasem cierpienia, często w samotności i odosobnieniu w salach szpitalnych. W czasie choroby padają pytania: „dlaczego ja?”, „dlaczego mnie to doświadczyło”? My dzisiaj chcemy wspomnieć wszystkich cierpiących i chorych. Jak powiedział św. Jan Paweł II ważne jest towarzyszenie cierpiącym i pamięć o nich. Choremu potrzebna jest nadzieja i siła o której wspomina św. Jan Paweł II. Siła chorych by się dźwigać w nieszczęściu, dokona się przez naszą modlitwę i wytrwałą modlitwę.
  Odmawiamy różaniec codziennie. To znak naszej wytrwałości, gdy kierujemy nasze westchnienia ku Bogu za przyczyną Matki Bożej. Trwajmy w tym dziele wobec cierpiących, doświadczających bólu, aż do wyzdrowienia, bądź w odchodzeniu z tego świata, aż do końca.
  Nie ulegajmy światu, który pozbywa się tego co niepotrzebne, tego co się już zepsuło. Człowiek jest całkowicie inną wartością. Przez cierpienie chory upodabnia się do ukrzyżowanego Jezusa, do Matki Bożej Bolesnej. Jest bezcenną wartością tego świata.
  Gdy wrócicie do swoich domów, do swoich chorych, przekażcie im te słowa: że „pamiętamy”. Kilka tysięcy czcicieli Różańca z naszej diecezji złoży  za nich Bogu najwspanialszy dar, jaką jest modlitwa. Trwajmy w tym dziele! Raz jeszcze zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Domaniewic. Przed nami wielka posługa wobec cierpiących i chorych.

Moderator Żywego Różańca Diecezji Łowickiej
ks. Zbigniew Łuczak

PROGRAM PIELGRZYMKI KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZYCIELKI STRAPIONYCH W DOMANIEWICACH

„Pod Twoją obronę, Pocieszycielko Strapionych”

7 października 2023 r.

Kościół parafialny św. Bartłomieja
9.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
10.15 – słowo Moderatora diecezjalnego ŻR i zawiązanie wspólnoty
10.30 – uroczysta Msza św.
12.00 – rozpoczęcie procesji różańcowej
– Anioł Pański (śpiewany)
– różaniec -Tajemnice Bolesne

Po dojściu do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych
– Konferencja różańcowa
– ogłoszenia, zakończenie pielgrzymki, słowo Biskupa Łowickiego i błogosławieństwo
– poczęstunek.