Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 10;00 modlitewne spotkanie Męskich Kół Różańcowych Św. Jana Pawła II i Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Michałówce.

Dziś także o godzinie 15;00 w Katedrze Łowickiej 2 naszych ministrantów Jan Bryk i Fabian Grzelak przyjmą z rąk J.E Ks. Bp-a Wojciecha Osiala promocję lektorską. To wielka radość i zaszczyt dla całej wspólnoty parafialnej. Wielką radością jest także list nadesłany na ręce Ks. Bartka, ze Stolicy Apostolskiej.

We wtorek wspomnienie Najświętszego imienia Maryi, to także rocznica zwycięstwa pod Wiedniem. W środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma Biskupa i Doktora kościoła, w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, a w sobotę Świętych męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa. Następna niedziela obchodzona jest jako dzień środków masowego przekazu.

Za nami Uroczystość odpustowa z okazji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i nasze święto dziękczynienia za plony. Modliliśmy się w naszym sanktuarium. Najpierw w gronie rodzinnym, w bliskości, sąsiadów pielgrzymując, z różnych stron naszej parafii. Przybywaliśmy w poszczególne dni do stóp naszej Pani Domaniewskiej, aby zawierzać Jej w modlitwie “Wszystkie nasze dzienne sprawy” Wszystkim z całego serca dziękuję za ten czas modlitwy.

Dziękuję także, wszystkim, którzy swoją obecnością i pracą, pomogli nam i przybyłym pielgrzymom, podniośle przeżyć tę uroczystość.

Dziękuję Radnym Rady Parafialnej, Pocztom sztandarowym szkolnym i strażackim. Dziękuję Sołtysom, Asyście Kościelnej, Panu Organiście, oraz dbającemu o piękno placu apelowego Panu Stefanowi, Andrzejowi i Romkowi. Wszystkim dbającym o poszczególne stacje na tym placu Kołom Różańcowym. Dziękuję Lektorom, Ministrantom Bielankom. Wszystkim Pielęgnującym tradycję strojów regonu łowickiego. Dziękuję jak zawsze dzielnym, życzliwym i pomocnym Druhom Strażakom, ukłony szczególne w stronę strażaków z Domaniewic, ale także, z poszczególnych jednostek Straży Pożarnych. Dziękuję Paniom ze sklepiku i Panu Radkowi za wieloletnią dokumentację fotograficzną naszych uroczystości parafialnych.

Dziękuję Panu Wójtowi Gminy Domaniewice, wraz z Przewodniczącym Rady Gminy i gronem pracowników Urzędu, Dziękuję Dyrektorom szkół, nauczycielom, katechetkom i obecnym uczniom.

Dziękuję Pani Zawadzkiej z Głowna wraz z gronem pracowników, którzy od lat dbają o piękną dekorację kwiatową naszego sanktuarium w tym szczególnym dniu.

Dziękuję Panu Andrzejowi Gajda, wraz z pracownikami restauracji, za radość spotkania przy odpustowym obiedzie, to także dar życzliwego i dobrego serca, co pokrzepia ciała osłabłe.

Dziękuję wszystkim kapłanom, pielgrzymom i spowiednikom, przybyłym na uroczystość oraz prowadzącemu przed odpustem nasze dni czuwania, Ks. Jerzemu Modelewskiemu proboszczowi Łyszkowic.

Słowa szczególnych podziękowań pragnę skierować do celebrującego sumę odpustową J.E. Ks. Bp Wojciecha Osiala biskupa pomocniczego naszej diecezji. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy, dziękczynienia Dobremu Bogu w dniu naszego odpustu. W intencjach pielgrzymów z terenu parafii i z poza niej sprawowałem ja także tę uroczystą sumę. Ta sama intencja za przybywających do sanktuarium parafian, towarzyszyć nam będzie jeszcze przez najbliższe trzy tygodnie w naszej środowej nowennie. Dziękuję, każdej i każdemu z Was, którzy zechcieliście się modlić w przepięknym Domaniewickim sanktuarium. Dziękuję także za ofiary składane na mszę świętą i potrzeby parafii. Bóg zapłać po stokroć Bóg zapłać.

Bogu Najwyższemu i Matce Najświętszej niech będą dzięki, za tę wspólnotę modlitwy.

W najbliższą sobotę spotkanie przed bierzmowaniem z kandydatami. Zapraszam na godzinę 16;30 do kościoła.

W następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie dla dzieci z klas trzecich i ich rodziców, rozpoczynające cykl spotkań przed pierwszą komunią świętą w roku 2024.

Zapowiedzi: Adrian Siatkowski kaw z par. tut i Paulina Łuczywek panna z Parafii Sobota zap.2

Na dzisiejszy dzień świętowania i dobre przeżycie nadchodzącego tygodnia niech nam wszystkim Dobry Bóg błogosławi i napełnia swoją radością