Dzisiejsza niedziela jest też obchodzona jako dzień środków masowego przekazu, a taca przeznaczona jest na diecezjalne media. Jutro przypada rocznica Śmierci Księdza Franciszka Łupińskiego zmarłego w 2003 roku byłego proboszcza tej Parafii; jutro również, Święto Św. Stanisława Kostki zakonnika patrona Polski. W środę Św. Męczenników Andrzeja Kim-Tegon i towarzyszy, w czwartek święto Św. Mateusza Apostoła w sobotę wspomnienie Św. Ojca Pio kapłana, a następna niedziela to światowy dzień migranta i uchodźcy.

Dzisiaj, po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie dla dzieci z klas trzecich i ich rodziców, rozpoczynające cykl spotkań przed pierwszą komunią świętą w roku 2024.

Spotkanie dzieci rocznicowych z klas IV w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00

Dziś także, o godzinie 15;00 w gmachu seminarium msza święta dla ruchu Światło-Życie. Zapraszamy.

Do nabycia zakrystii są kalendarze na rok 2024 wydane przez naszą diecezję zawierające liturgiczne wspomnienia.

Siostry Bernardynki wzorem lat ubiegłych proszą o zbiórkę płodów rolnych i żywności, dla wszystkich, którym na co dzień pomagają. Siostry odwiedzą nas w niedzielę za dwa tygodnie, i osobiście podziękują ofiarodawcom, opowiedzą o życiu zakonnym.

Telefon znaleziony w minionym tygodniu przed kościołem w miniona niedzielę, do odbioru w zakrystii, w poniedziałek zostanie oddany na policję.

Dziękując raz jeszcze za piękne kosze kwiatów przyniesione do naszego sanktuarium przed odpustem, proszę o odbiór koszy. Przydadzą się na następny rok. Są wystawione na stoliku w sanktuarium.

Jak widzimy zostały podcięte korony drzew wokół kościoła, jeśli ktoś chciałby zabrać pozostałe gałęzie i pomóc w uprzątnięciu placu, to zapraszam do pomocy w poniedziałek od godziny 9;00.

Zbliża się też dzień Diecezjalnej Pielgrzymki K.Ż.R. będziemy to diecezjalne spotkanie modlitewne przeżywać w pierwszą sobotę października. Zapraszam na spotkanie wszystkie zelatorki Kół Różańcowych w następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 12;00

Zapowiedzi: Dawid Sztampke kawaler i Weronika Imiołek panna oboje z par tut. zap. 1

Na dzisiejszy dzień świętowania i dobre przeżycie nadchodzącego tygodnia niech nam wszystkim Dobry Bóg błogosławi i napełnia swoją radością