08.09.2023 roku, godz. 17 15 w Sanktuarium NMP w Domaniewicach

ZAPRASZAMY NA KONCERT

„Ave Maria”
w programie pieśni maryjne, utwory sakralne i organowe

Sylwia Strugińska – sopranistka, solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, doktor sztuki wokalistyki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Nauk o Wychowaniu. Pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie oraz Samorządowej Szkoły Muzycznej w Skierniewicach, gdzie prowadzi klasę wokalną. Uhonorowana Uznaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za niezapomniane kreacje i wieloletnią pracę na łódzkiej scenie. Domaniewiczanka.

Jan Bokszczanin – organista, profesor doktor habilitowany. Prowadzi klasę organów białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz University of North Texas (USA). Nagrał ponad 20 płyt z muzyką organową. Dyrektor artystyczny wielu polskich Festiwali Muzyki Kameralnej i Organowej. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.