Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego, już jutro o godzinie 9;00 Zapraszamy wszystkich powracających z wakacji uczniów, rodziców nauczycieli i dyrekcje, by dziękować za czas wakacji i prosić o błogosławieństwo na kolejny rok szkolnych zmagań. O godzinie 19;00 spotkanie katechetyczne na plebani.

Już w najbliższy piątek 8 września w naszym Sanktuarium Odpust ku czci Matki Najświętszej, Dzień Jej Narodzenia Będzie przebiegał w tradycyjny sposób: Poprzedzi go trzydniowe przygotowanie. Niech to będzie czas intensywnej modlitwy. Módlmy się na różańcu dziękując za dary dobroci Boga i prosząc, o błogosławione owoce tego czasu.
To także czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Dobry Bóg błogosławił trudom rolniczej pracy, piękną pogodą, stańmy przed Nim z dziękczynieniem. Proszę, by pielgrzymujący w tradycyjnym porządku modlili się w o godzinie 17;30 na różańcu w sanktuarium.

W dniach 5;6;7 września triduum modlitewne. To czas pielgrzymowania do Domaniewskiej Pani. Na dzień 5 września zapraszam rodziny z Grudz. Krępy Reczyc i Błot Krępskich na dzień 6 września zapraszamy rodziny z Sap Strzebieszewa Stroniewic Domaniewic z ul Stara Wieś Centrum i ul. Szerokie Pole. Na dzień 7 września rodziny mieszkające w Rogóźnie, Skaratkach, Woli Lubiankowskiej, Albinowie i Domaniewicach na ul Długa Wieś i wszystkich Parafian, którzy nie mogli być w innym czasie. Pielgrzymi przybywają do Sanktuarium na godzinę 17;00 o godzinie 17;30 rozpocznie się różaniec. Prowadzony przez K.Ż.R. A o godzinie 18;00 msza święta w intencji pielgrzymujących z konferencją. Sumę odpustową w dniu 8 września o godzinie 12;00 odprawi J.E. Ks. Bp. Wojciech Osial ,wszystkim nam znany. Gorąco zapraszamy, wszystkich , do skorzystania w tym dniach, przygotowania z sakramentu pokuty, kapłani przed mszą święta będą spowiadać na placu apelowym. Dzień odpustu niech pozostanie dniem spowiedzi, dla przybyłych pielgrzymów. Niech odpust rozbłyśnie tradycją ludowych strojów i gorliwą modlitwą.

Również, dary, które składamy przed ołtarzem w dniu odpustu niech zostaną przygotowane w tradycyjnym porządku

Proszę druhów strażaków z O.S.P. z zabezpieczenie placu modlitwy i dojazdów oraz zawieszenie banerów, tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych.

W dniu odpustu w Sanktuarium 8 września o godzinie 17;15 będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie muzyczne Koncert “AVE MARIA” na który serdecznie zapraszamy. O szczegółach tego wydarzenia można przeczytać na plakacie umieszczonym w gablocie i na naszej stronie internetowej.

Do odbioru w zakrystii “Rycerz Niepokalanej” i “Różaniec”

Następna niedziela II września po mszy świętej o godzinie 10;00 modlitewne spotkanie Męskich Kół Różańcowych Św. Jana Pawła II i Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Michałówce.

Następna niedziela to także dzień beatyfikacji Rodziny Ulmów. Telewizja przeprowadzi transmisję z tych uroczystości.

Zapowiedzi:

Adrian Siatkowski kaw z par. tut i Paulina Łuczywek panna z Parafii Sobota zap. 1

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.