Dzisiaj niedziela Zesłania Ducha Świętego. W następna niedzielę, kończy się okres komunii wielkanocnej. Dziś za publiczne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy uzyskać odpust zupełny.

Dzisiaj rocznica śmierci Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zmarłego w 1981 r. Prymasa Polski i metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego. Prośmy, go o wstawiennictwo w naszych modlitwach.

Dzisiaj podczas mszy świętej o godzinie 10;00 modlić będziemy się za dzieci przeżywające rocznicę Pierwszej komunii świętej, za ich rodziców i rodziny.

Jutro rozpoczyna się okres zwykły w kościele. W poniedziałek święto N. M. P. Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia N.M.P., w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana, to także międzynarodowy dzień dziecka.

W tym tygodniu przypadają także, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca, msze święte poranna i wieczorna w kościele. Możliwość spowiedzi pierwszo-piątkowej przed mszą świętą poranną i od godziny 17;00 w kościele. Od 17;00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji. Chorych odwiedzimy w ich domach po godzinie 10;00 prosimy zgłaszać wizytę u chorych w zakrystii , kancelarii lub telefonicznie. W pierwszą sobotę miesiąca msza święta poranna i wieczorna w sanktuarium i możliwość całodziennej adoracji Najświętszego sakramentu. Od 1 czerwca rozpoczynamy wieczorne nabożeństwa do serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.

W pierwszą sobotę miesiąca Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd z naszej Parafii o godzinie 7;00 są jeszcze wolne miejsca zapraszamy. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Dziękujemy za modlitewne spotkanie majowe w Strzebieszewie i w Grudzach.

Zachęcamy do modlitewnego rodzinnego czuwania w sanktuarium, porządek wywieszony w gablotach, przed kościołem i sanktuarium i na stronie internetowej parafii.

W następnym tygodniu w czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego ciała i Krwi Pana Jezusa- Boże Ciało. Po mszy świętej o godzinie 10;00 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do IV ołtarzy. Trasa procesji tradycyjna z Kościoła św. Bartłomieja do Sanktuarium. Proszę o przygotowania ołtarzy w tradycyjnych miejscach, tak jak to było w latach ubiegłych. Proszę także, o ułożenie dywanu kwiatowego, o udział asysty bielanek, ministrantów i każdej i każdego z Was w tej uroczystości. Msza święta na w sanktuarium po przyjściu procesji. Układający dywan, proszą o dostarczanie płatków kwiatowych.

Trwają prace związane z wymianą dachu na plebani, potrwają jeszcze około 2 tygodni.

Wójt Gminy zaprasza dziś na godziną 15;00 na Majówkę Domaniewicką.

Zapowiedzi;

Patryk Marcin Sekuła kaw. Z par. św. Ducha w Łowiczu Roksana Polit panna z par. tut zap. I

Na dzisiejszy dzień i rozpoczynający się tydzień niech nam Dobry Bóg błogosławi.