W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają następujące wspomnienia: We wtorek Św. Barnaby apostoła w czwartek Św. Antoniego z Padwy- kapłana i doktora kościoła; w piątek Bł. Michała Kozala biskupa i męczennika; to także 25 rocznica obecności na łowickiej ziemi św. Jana Pawła II w 1999 roku;

Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 10;00 w Michałówce spotkanie modlitewne Męskich Kół Różańcowych. Do modlitwy różańcowej w Kołach, można zawsze dołączyć. Zapraszamy wszystkich, którzy noszą w sercu, pragnienie modlitwy na różańcu.

Dziękuje także za ofiary, którymi w miniona niedzielę wsparliśmy misyjną działalność kościoła w Afryce. Otrzymałem podziękowanie od Sióstr karmelitanek za złożone ofiary to kwota 10617,86.

14 czerwca 1999r. Ojciec Święty Jan Paweł II stanął na Ziemi Łowickiej, by spotkać się z nami. Jesteśmy wszyscy zaproszeni by w 25 lat później spotkać się na modlitwie, we wspólnocie kościoła i raz jeszcze pochylić nad przesłaniem, świętego papieża wypowiedzianym, na bratkowickich polach. W piątek o godzinie 12;00 dzwony w całej diecezji przypomną nam o tym wielkim dniu. O godzinie 18;00 wraz z naszym biskupem Wojciechem, rozpoczniemy mszę świętą dziękczynną za postać i pontyfikat Świętego Papieża Polaka. Niech nas nie zabraknie w tym dniu, w Łowickiej Katedrze. Na zakończenie tego dnia przy pomniku Jana Pawła II na placu katedralnym zaśpiewamy ulubiona pieśń Karola Wojtyły „Barkę”

15 czerwca w sobotę dzieci komunijne i ich opiekunowie będą pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Wyjazd o godzinie 7;00

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remonty i budowę kościołów w diecezji.

Zapowiedzi: Jakub, Bogusław Leduchowski, kawaler z Bielaw, Dominika Siek, panna z parafii tut. Zap. I