W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: W poniedziałek wspomnienie bł. Alberta Chmielowskiego zakonnika w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika, a w następny poniedziałek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza święta wspólna za Janów żyjących i zmarłych 24 czerwca o godzinie 18;00 w sanktuarium. Intencje można składać w zakrystii kancelarii lub telefonicznie.

Dziękuję za ofiary złożone na tace w minioną niedzielę: kwotę 2525,75 przekazaliśmy na diecezjalny fundusz budowy i remontów kościołów.

W miniony piątek w Katedrze Łowickiej dziękowaliśmy Panu Bogu za pontyfikat i osobę Jana Pawła II, modliliśmy się za dzieci młodzież i rodziny. Dziękuję sporej grupie parafian, za ich obecność i wspólną modlitwę. Bóg zapłać.

W piątek o godzinie 9;00 msza święta na zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież nauczycieli i katechetów, rodziców i wychowawców. Już za chwilę wakacje, przeżywajmy je z Panem Bogiem. Nie zapominajmy o niedzielnej mszy świętej, spowiedzi pierwszo-piątkowej. To także dobry czas na przeżycie rekolekcji, czy nawiedzenia sanktuarium.

Zakończyliśmy prace przy trawniku wobec kościoła: Położone została instalacja nawadniająca, siatka przeciw kretom, została także nałożona nowa warstwa ziemi i posiana trawa. Pragnę w tym miejscu z całego serca podziękować jak zawsze Panu Romkowi Sut, za jego nie ocenioną pomoc. Bóg zapłać. Wykonano także instalację monitoringu nagłośnienia i oświetlenia wokół kościoła, choć prace te nie są jeszcze w pełni zakończone. Powiem o nich szerzej za dwa tygodnie po ich ukończeniu.

Zapowiedzi: Jakub, Bogusław Leduchowski, kawaler z Bielaw, Dominika Siek, panna z parafii tut. Zap. II

Damian Maszkowski kawaler z parafii Łyszkowice Kamila Kucińska panna z par. tut. zap. I.