Dziś pierwsza niedziela miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu modlitwa o powołania i procesja eucharystyczna. W parafii gościmy siostry karmelitanki i prosimy o wsparcie dla dzieła sióstr. Dziś msza święta wieczorna w kościele.

Wójt Gminy zaprasza na Coroczne Dni Domaniewic, na teren boiska przy szkole podstawowej.

W rozpoczynającym się dziś tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy- męczenników afrykańskich.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja eucharystyczna po mszy świętej wieczornej w naszym sanktuarium, oraz poświecenie wianków.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte z racji pierwszego piątku miesiąca w kościele. Możliwość spowiedzi pierwszo-piątkowej przed mszą świętą poranną, oraz po południu od godziny 17;00 Od 17;00 również wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, rodziców modlących się za swoje dzieci. Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek po godzinie 10;00 Zgłoszenia nowych chorych w zakrystii lub kancelarii.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

Jak wspominałem w minioną niedzielę 14 czerwca przypada 25 rocznica obecności na naszej ziemi łowickiej, świętego Jana Pawła II /list Biskupa Wojciecha/

Również z naszej parafii do Łowicza będzie dostępny autokar O godzinie 17;15 z parkingu wyruszymy do Katedry Łowickiej by wspólnie dziękować Banu Bogu za Jana Pawła Wielkiego.

Parafia Dmosin zaprasza na wspólny wyjazd na Bałkany we wrześniu tego roku. O szczegółach i kosztach wyjazdu możemy przeczytać w gablocie ogłoszeń.

Na koniec pragnę powrócić do przeżywanej w miniony czwartek Uroczystości Bożego Ciała. Zwracam się ze słowami wdzięczności do wszystkich, którzy wzięli w niej udział, wyrażając publicznie swoją wiarę w obecność Chrystusa Eucharystycznego pośród nas. Dziękuję druhom strażakom, za przygotowanie pierwszego ołtarza i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, dziękuje rodzicom modlącym się na różańcu za swoje dzieci, za przygotowanie, ołtarza II. Ołtarz trzeci przygotowywali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, a ołtarz IV mieszkańcy Reczyc. Wszystkim gorące Bóg zapłać. Dziękuje za tradycyjny przepiękny kwiatowy dywan, za stroje łowickie barwnie rozweselające naszą procesję. Dziękuję asyście, lektorom ministrantom, dziewczynką sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym i rocznicowym, To był piękny dzień-Wam Wszystkim i Bogu niech będą dzięki.

W następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 10;00 w Michałówce modlitewne spotkanie Męskich Kół Różańcowych.