Od niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzimy w Kościele Liturgiczny czas Wielkanocny. To okres Pięćdziesiątnicy pełen radości płynącej z faktu Chrystusowego Zmartwychwstania. Jutro przypada 19 rocznica śmierci św. Jana Pawła II Polskiego Papieża. Rozpoczynający się dziś tydzień jest Oktawą Zmartwychwstania Pańskiego. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Intencja ogólna dla K.Ż.R na miesiąc kwiecień. O pokój i Boże błogosławieństwo dla Polski, o wierność chrześcijańskim korzeniom.

Następna niedziela 7 kwietnia jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę, a więc o 8;00 10;00 12;00 i 18;00 Zapraszamy w tym dniu na godzinę 15;00 do świątyni. Modlić się będziemy “Koronką do Bożego Miłosierdzia” i rozważać “Drogę Światła” To nabożeństwo nawiązujące do 14 stacji “Drogi Krzyżowej”, jest jednak rozważaniem spotkań Chrystusa Pana, które miały miejsce po Jego Zmartwychwstaniu. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich: dzieci i dorosłych młodzież i starszych. Zabierzmy na to nabożeństwo nasze chrzcielne świece. Po Nabożeństwie Drogi Światła Wystawienie Najświętszego Sakramentu do mszy świętej Wieczornej.

15 minut przed nabożeństwem Drogi Światła spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

    Następna niedziela jest także okazją, by ofiarą do puszek wesprzeć dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Łowicki.

Następna niedziela jest też pierwszą niedziela miesiąca po sumie modlitwa o powołania do pracy w kościele łowickim z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

 

Od jutra czyli od 2 kwietnia przechodzimy na czas letni nabożeństw. Msza święta wieczorna sprawowana jest o godzinie 18;00 Od jutra wracamy z mszą świętą wieczorną do Sanktuarium, za wyjątkiem środy mszy świętej nowennowej i pierwszych piątków miesiąca i mszy świętych w niedzielę, kiedy to jest więcej osób, i wnętrze sanktuarium nas nie mieści, a pogoda jeszcze nie pozwala, aby przebywać na placu. Spowiedź pierwszo-piątkowa przed mszą świętą poranną i od godziny 17;00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek również od godziny 17;00. W pierwszą sobotę miesiąca Msze święte w sanktuarium poranna i wieczorna, a także całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Pragnę z całego serca podziękować za ofiary składane w na tace, te w ciągu roku, oraz te składane na tace inwestycyjne w ostatnim czasie. W niedziele Palmową na tacę złożyliście państwo 14604,30 oraz 10 euro. Wpłynęła także ofiara indywidualne 1500 Wczoraj na tacę inwestycyjna złożono 16000,62

Dziękuje także za wsparcie inicjatywy wyjazdu ministrantów na pielgrzymkę: 11917,92

Wszystkim z całego serca dziękuje.

Ofiary złożone dziś na tacę, są przeznaczone na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy pięknego dnia w gronie rodziny i bliskich, oraz Bożego Błogosławieństwa i radości Paschalnej na każdy dzień oktawy Chrystusowego Zmartwychwstania.