Dziś 1 dzień miesiąca różańcowego. Za odmówienie i rozważenie tajemnic różańcowych we wspólnocie, w kościołach i kaplicach można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy gorąco do tej jakże bliskiej sercu modlitwy, każdego kto miłuje Matkę Najświętszą. W naszej parafii modlić się będziemy na różańcu świętym w Sanktuarium o godzinie po mszy św. o 16;30.

A w rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: W poniedziałek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów, w środę wspominamy św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalskiej a w sobotę Najświętszą Maryję Pannę Różańcowej.

Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca, msze święte będą sprawowane w Sanktuarium o godzinie 8;00 i godzinie 16;30. Nie będzie jednak wystawienia Najświętszego Sakramentu, ze względu na przypadającą w tym dniu pielgrzymkę Kół Różańcowych z naszej diecezji.

Przyjazd Pielgrzymów: Planowany jest na godzinę 9;00 o godzinie 09;30 śpiewem “Godzinek” rozpoczniemy ten uroczysty dzień Matki Bożej, następnie Msza Święta koncelebrowana, w kościele św. Bartłomieja po mszy świętej wyruszymy z procesją różańcową do naszego sanktuarium, gdzie na zakończenie spotkania wysłuchamy konferencji i pomodlimy się modlitwą “Anioł Pański”

Zapraszam wszystkich Parafian, a zwłaszcza, wszystkie K.Ż.R. z naszej parafii do włączenia się w ten modlitewny program.

Proszę też, o pomoc druhów strażaków by czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymów, a koła różańcowe by zatroszczyły się o to, by pielgrzymi doświadczyli łowickiej gościnności. Bóg zapłać Kołom Różańcowym za składane ofiary, na poczęstunek dla pielgrzymów.

W następną niedzielę Męskie Koła Różańcowe modlą się po mszy świętej o godzinie 16;30

Intencja dla kół różańcowych na październik: O umiłowanie modlitwy różańcowej w naszych rodzinach.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Od dziś przechodzimy na zimowy porządek liturgiczny: Msze święte w niedzielę o godzinie 8;00 10;00 12;00 kościele i 16;30 w sanktuarium. Natomiast w dni powszednie o godzinie 8;00 w kościele i 16;30 w sanktuarium.

Kancelaria Parafialna czynna w poniedziałki środy i piątki od 8;30 do 9;00 we wtorek, czwartek od 17;30 do 18;00 Sprawy pilne, wymagające więcej czasu będą załatwiane również w innych dogodnych dla wszystkich godzinach, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się indywidualne spotkania dopuszczające do sakramentu bierzmowania. Młodzież może ustalić termin takiego spotkania wpisując się na listę spotkań w zakrystii. Bierzmowanie w naszej Parafii 17 października o godzinie 18;00 udzieli go J.E. Ks. bp. Wojciech Osial. Najbliższe spotkanie dla bierzmowanych w kościele w sobotę o godzinie18;00

Spotkania oazowe w naszej parafii w soboty od godziny 11;00 zapraszamy dzieci i młodzież, do wspólnot oazowych. Domowy Kościół spotyka się raz w miesiącu to także, wspólnota otwarta dla małżonków pragnących pogłębiać swoje życie duchowe w oparciu o przekaz Pisma Świętego.

Do nabycia zakrystii są kalendarze ścienne na rok 2024 wydane przez naszą diecezję zawierające liturgiczne wspomnienia. Koszt to 5 zł. W zakrystii można także odebrać kolejny numer czasopisma “Różaniec”, a z tyłu za ławkami wyłożony jest kolejny numer tygodnika “Gość Niedzielny” i dodatek bezpłatny “Caritas” w którym przeczytamy między innymi o kapłaństwie, celibacie i diakonacie kobiet. Zachęcamy gorąco do czytelnictwa prasy katolickiej, bo po za prenumeratą wygląda to fatalnie w naszej parafii.

Nasz kalendarz intencji mszalnych na rok następny, jest już otwarty, a intencje można na następny rok zamawiać w kancelarii.

Po prześwietleniu 45 drzew wokół kościoła na skarpie od strony ulicy zalega jeszcze wiele gałęzi, jeśli ktoś potrzebuje, takiego drewna, to można je sobie zabierać bezpłatnie i pomóc w ten sposób uporządkować teren skarpy. Koszt tych prac to blisko 20 tys. zł. W październiku jeszcze chcemy podjąć się wymiany przeciekającego dachu na kruchcie sanktuarium. To inwestycja na ponad 108 tysięcy zł. W następnym tygodniu rozpocznie się budowa 4 studni przeciekowych by uporządkować gospodarkę wodą deszczową. Zakończyły się prace związane z wymianą instalacji C.O. na plebani i zamontowano także zmiękczacz wody to inwestycja ok. 60 tys. Założono klimatyzację w kancelarii i dwóch pomieszczeniach to koszt ok. 8 tys. zł. O szczegółach tegorocznych prac powiem podsumowując rok w styczniu, ale już dziś pragnę za każdą ofiarę z serca wszystkim darczyńcom podziękować. Bóg zapłać.

Ośmielam się też zwrócić z prośbą o pomoc w zakupie oleju opałowego na najbliższy sezon grzewczy. Taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.

Na dzisiejszy dzień świętowania i dobre przeżycie nadchodzącego tygodnia niech nam wszystkim Dobry Bóg błogosławi i napełnia swoją radością