W rozpoczynającym się dziś tygodniu w piątek przypada uroczystość Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, współpatrona naszej diecezji. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego.

Na ten dzień Biskup Andrzej zaprasza do Katedry Łowickiej, kierując do nas list.

Szanowne Panie,

“Widzimy w Kościele dobrą Matkę, wskazującą nam drogę, którą mamy przejść w życiu, Matkę, która zawsze umie być cierpliwa, miłosierna, wyrozumiała i potrafi umieszczać nas w rękach Boga” –W miesiącu szczególnie poświęconym Maryi, do której uciekamy się w codziennej modlitwie różańcowej, po raz dziesiąty w naszej diecezji odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Wydarzenie to wpisuje się w historię wciąż młodej diecezji łowickiej.

Matka Kościołów diecezji łowickiej będzie Was, drogie Panie, oczekiwać. Dlatego zapraszam Was do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w wyjątkowym dniu, w 355. rocznicę konsekracji, czyli narodzin tego kościoła. Będę czekał na każdą z Was. Ośmielam się mieć do Was wielką prośbę. Przybywając do Łowicza nie pielgrzymujcie same. Zabierzcie swoich mężów i synów, ojców i braci. W ten sposób zechciejcie włączyć najbliższych w swoje doroczne spotkania z Matką Jezusa. Spotkajmy się wszyscy razem 14 października, o godzinie 8.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, który wzniesiony został na placu celebry papieskiej pielgrzymki z 1999 roku. Stamtąd wraz ze św. Janem Pawłem II, Waszym Patronem i świętymi kobietami czczonymi w diecezji, nawiedzając łowickie kościoły, dojdziemy do Księżnej Łowickiej, którą jako Matkę czcimy w bazylice katedralnej. W oczekiwaniu na spotkanie Wasz biskup.

Na wspólny wyjazd można się zapisać dziś w zakrystii.

W najbliższa środę i piątek w kościele spotkania dla kandydatów do bierzmowania o godzinie 19;00 zapraszamy.

Od piątku 20 października w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zainteresowanych, prosimy o zapisanie się w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie. Kurs obejmuje 10 spotkań i dwa spotkania w poradni życia rodzinnego.

Rozpoczynamy przyjmowanie na wypominki roczne i jednorazowe, kartki są wyłożone obok gazet na stoliku za ławkami.

Z całego serca pragnę podziękować wszystkim modlącym się w dniu wczorajszym wraz z przybyłymi do naszej parafii Kołami Żywego Różańca z całej Diecezji. Przybyli przedstawiciele blisko 60 parafii. Koła Różańcowe z naszej parafii zatroszczyły się o poczęstunek dla rzeszy pielgrzymów i za to z bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję także wszystkim, którzy natrudzili się przy organizacji tej uroczystości, paniom z K.R. druhom strażakom Paniom ze sklepiku. Podziękowania dla P. Andrzeja Gajdy i Państwa Włostków, oraz naszego Pana Kościelnego i Organisty oraz byłego proboszcza tej parafii Diecezjalnego Koordynatora Kół Różańcowych Ks. Zbigniewa Łuczaka, i obecnych wśród nas Księży Biskupów.

Na dzisiejszy dzień świętowania i dobre przeżycie nadchodzącego tygodnia niech nam wszystkim Dobry Bóg błogosławi i napełnia swoją radością