Od niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzimy w Kościele Liturgiczny czas Wielkanocny. To okres Pięćdziesiątnicy pełen radości płynącej z faktu Chrystusowego Zmartwychwstania. Rozpoczynający się dziś tydzień jest Oktawą Zmartwychwstania Pańskiego. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To także Święto Chrztu Polski. Dzień w którym wspominamy tak ważne dla naszego narodu wydarzenie z 966 roku, mające wpływ na naszą historię kulturę, na naszą przynależność do chrześcijańskiej Europy. Pamiętajmy w modlitwach osobistych, o Ojczyźnie naszej, prosząc by pozostała wierna, Chrystusowi i Kościołowi.

Intencja ogólna dla K.Ż.R na miesiąc kwiecień. O pokój i Boże błogosławieństwo dla Polski, o wierność chrześcijańskim korzeniom.

Następna niedziela 16 kwietnia jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę, a więc o 8;00 10;00 12;00 i 18;00 Zapraszamy w tym dniu na godzinę 15;00 do świątyni. Modlić się będziemy “Koronką do Bożego Miłosierdzia” i rozważać “Drogę Światła” To nabożeństwo nawiązujące do 14 stacji “Drogi Krzyżowej”, jest jednak rozważaniem spotkań Chrystusa Pana, które miały miejsce po Jego Zmartwychwstaniu. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich: dzieci i dorosłych młodzież i starszych. Zabierzmy na to nabożeństwo nasze chrzcielne świece. Po Nabożeństwie Drogi Światła Wystawienie Najświętszego Sakramentu do mszy świętej Wieczornej.

15 minut przed nabożeństwem Drogi Światła spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

    Następna niedziela jest także okazją, by ofiarą do puszek wesprzeć dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Łowicki.

Od 2 kwietnia przeszliśmy na czas letni nabożeństw. Msza święta wieczorna sprawowana jest o godzinie 18;00 Od jutra wracamy z mszą świętą wieczorną do Sanktuarium, za wyjątkiem środy mszy świętej nowennowej i pierwszych piątków miesiąca i mszy świętych w niedzielę, kiedy to jest więcej osób i wnętrze sanktuarium nas nie mieści, a pogoda jeszcze nie pozwala, aby przebywać na placu. W związku ze zmianą godziny wieczornej mszy świętej zmienia się również dyżur w kancelarii we wtorki i czwartki, kiedy kancelaria czynna jest po południu, do 17;00 do 17;30

W następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie w Michałówce Kół męskich Różańcowych Św. J.P. II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego

Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie. Bóg zapłać.