Dziś Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki tydzień, który poprowadzi nas, poprzez Święte Triduum Paschalne, do radości Niedzieli Wielkanocnej. Gorąco zachęcamy do udziału w liturgii tych świętych dni. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku w naszym kościele o godzinie 18;00. Liturgia Wielkiej Soboty, która jest matka wszystkich liturgii rozpocznie się o godzinie 19;00

Dzisiejszy dzień to także 18 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II, obchodzona niestety w atmoswerze kolejnych ataków na postać tego wybitnego Polaka. Przeżyjmy ten dzień w jedności z tym, którego wielu z pośród nas znało, wzrastając jako pokolenie J.P.II. Przekażmy naszą miłość ku Papieżowi kolejnym Pokoleniom. Znajdziemy w mediach, pomoc, aby o Janie Pawle pomówić, wspominając jego miłość do Ojczyzny i rodaków. Dziś o godzinie 18;00 w programie I Telewizji Polskiej transmisja koncertu, “Nie zastąpi Ciebie nikt” z Wadowic. Zapalmy świece w naszych oknach w godzinie jego śmierci, umieśćmy portret św. Jana Pawła II na znak solidarności i wdzięczności wobec najwybitniejszego Polaka. Z wieży naszego kościoła zabrzmi “Barka” pieśń, która towarzyszyła posłudze Karola Wojtyły. Odmówmy prywatnie, czy też w rodzinach, choćby dziesiątek różańca, z tajemnic światła, które pozostawił nam Jan Paweł II

Liturgia Wielkiego Czwartku, to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Na zakończenie przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy. Czuwanie do godziny 22;00

Wielki Piątek dzień, w którym nie sprawujemy mszy świętej, ale gromadzimy się wokół wielkiej tajemnicy Miłości Boga, widocznej w Chrystusowym cierpieniu na krzyżu. Po liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiemy do grobu Pańskiego, czuwając i adorując go do Mszy Świętej Rezurekcyjnej.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się poświęceniem ognia, przed kościołem i uroczystym wniesieniem paschału, symbolizującego Chrystusa, Światłość Świata.

Proszę Druhów Strażaków o tradycyjną wartę przy grobie Pana Jezusa od wielkiego piątku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. zgodnie z porządkiem jaki obowiązywał w latach poprzednich: Rozkład czuwania Straży: Domaniewice od 19;00-0;00 O.S.P Stroniewice od 0;00 do 4;30 Strzebieszew od 4;30 do 8;30 Sapy od 8;30 do 13;00 Skaratki od 13;00 do 17;30 Rogóźno od 17;30 21;30 Reczyce od 21;30 do 02;00 Krępa od 02;00 do Rezurekcji włącznie.

Zapraszamy wszystkie grupy parafialne do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i przy grobie. Pańskim.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godziny po wioskach i w kościele 9;00 do 13;00

Po za kościołem poświecenie w Rogóźnie II w remizie

Rogóźno Borowiny 3

Rogóźno 121 u państwa Mitek

Grudze świetlica

Sapy świetlica

Strzebieszew świetlica

Krępa pod Górami Dom Ludowy

Skaratki 51p. Wojciechowscy

Rogóźno Okręt 101

Stroniewice świetlica

Reczyce Świetlica

Na liturgię Wielkiej soboty zabierzmy ze sobą nasze chrzcielne świece.

Dziękuję za ofiary jakie wpłynęły na kwiaty do Grobu Pańskiego, wszystkim, których wymieniłem w minioną niedziele i podziękowania dla K.Ż.R. św. Teresy z Krępy, które pominąłem w minionym tygodniu wpłynęła kwota 130 zł. Bóg zapłać.

Pierwszy piątek miesiąca kwietnia wypada w tym roku w Wielki Piątek. Spowiedź dla osób praktykujących Pierwsze piątki miesiąca, od godziny 08;00 do 09;00.

W czasie świąt paschalnych nie będzie posługi w konfesjonale.

Zapowiedzi: W związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Świdniak Paweł Andrzej kawaler z Lubaczowa i Wojtysiak Monika Katarzyna panna z parafii tutejszej zap. Pierwsza.