Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia – obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Wychodząc z kościoła ofiarą złożona do puszki, możemy wesprzeć działalność Caritas łowickiego, spełniając w ten sposób maleńkie dzieło miłosierdzia.

Zapraszamy dzisiaj na godzinę 15;00 na nabożeństwo “Drogi Światła”

a 15 minut przed nabożeństwem, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

Msze święte wieczorna sprawowana są o godzinie 18;00 w sanktuarium, za wyjątkiem środy niedzieli i pierwszego piątku miesiąca. Kancelaria czynna w poniedziałki środy i piątki po mszy świętej porannej od 8;30 do 09;00 a we wtorki i czwartki, po południu, do 17;00 do 17;30

Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie w Michałówce Kół męskich Różańcowych Św. J.P. II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego

Dziękuje za ofiary składana na tacę. W Poniedziałek Wielkanocny, zebraliśmy na tacę i przekazaliśmy na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie, kwotę 2002 zł. Ofiara na pomoc chrześcijanom i utrzymanie Grobu Pańskiego z wielkiego piątku to 1003,50 Bóg zapłać.

15 kwietnia Ks. Prałat Julian, pracujący w naszej parafii, obchodziłby 90 urodziny. Pamiętajmy o nim w naszych osobistych modlitwach. Polecać go będziemy również Bogu we mszy świętej nowennowej w najbliższa środę.

W związek małżeński maja zamiar wstąpić:

Łukasz Zagawa kawaler z parafii katedralnej w Łowiczu i Katarzyna Spychała panna z parafii tutejszej zap. I

Patryk Panuszewski kaw. Z par. św. Ducha w Łowiczu i Natalia Kowalczyk panna z par. tut zap. I

Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego poinformował że, Barat Sebastian Radosław Grabowicz Reskryptem Stolicy Apostolskiej został zwolniony ze ślubów wieczystych.

Na dzisiejszy dzień Święta Miłosierdzia Bożego i cały tydzień naszej pracy niech nam dobry Bóg błogosławi.