Zapewne już wszyscy wiecie, bo złe informacje rozchodzą się w mediach lotem błyskawicy. W dniu wczorajszym Papież Franciszek przyjął rezygnację i decyzję o przejściu na emeryturę, naszego Biskupa Andrzeja, a Biskupem zarządzającym diecezją mianował Biskupa Pomocniczego, J. E. Ks. Wojciecha Tomasza Osiala. Wspomagajmy naszych biskupów modlitwą.

Dziś druga niedziela miesiąca, po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej w kościele, a w Michałówce spotkanie modlitewne męskich K.Ż.R.

W dniu wczorajszym w naszej katedrze, o godzinie 12;00 sprawowana była msza święta przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów. Dziękuję wszystkim, którzy wypraszali potrzebne łaski dla swoich rodzin i rodzin naszej parafii, stając we wspólnocie kościoła do ufnej modlitwy. Żyjemy w trudnych czasach, i podobnie jak Ulmowie potrzebujemy wsparcia z niebios, aby wytrwać w dobrem.

W piątek najbliższy w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Gorąco zapraszam do licznego udziału wszystkich parafian. Skorzystajmy z tego błogosławionego czasu, który daje nam Bóg. Skorzystajmy z posługi kapłanów spowiedników. W piątek i w sobotę na 15 minut przed każdą mszą świętą, spowiednicy będą oczekiwać w konfesjonałach. Nie zostawiajmy spowiedzi wielkanocnej na ostatnią chwilę, bo nie będzie spowiedzi w Święte Triduum Paschalne.

Zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek wyjątkowo, ze względu na rekolekcje, “Droga Krzyżowa” o godzinie 17;00 zgromadzimy się na placu apelowym przy sanktuarium i tam rozpoczniemy nabożeństwo, przechodząc do kościoła, rozważając poszczególne stacje Męki Pańskiej. Rozważania poprowadzą przedstawiciele różnych stanów i grup parafialnych. Zabierzmy ze sobą na to nabożeństwo świece. Druhów Strażaków bardzo proszę, aby jak zawsze czuwali nad naszym bezpieczeństwem, bo będziemy przy kościele przekraczać drogę krajową numer 14.

Nabożeństwo “Gorzkich Żali” już dziś i w następną niedzielę o godzinie 16;00 w kościele.

Dziękuję także, za ofiary, które wpłynęły na kwiaty do grobu Pana Jezusa w ostatnim tygodniu: K.R. św. Pawła z Krępy 250; K.R. Jana Ap. Z Szerokiego Pola 320; K.R. św. Brata Alberta z Rogóźna I.160; K.R. św. Andrzeja Boboli z Sap 380; KR. Św. Genowefy z Sap180; K.R św. Ojca Pio ze Skaratek pod Rogóźno 200; KR. Św. Jadwigi z Rogóźna I 300 KR. Św. Marty z Sap 200. KR. Św. Faustyny ze Strzebieszewa 250; KR. Św. Bartłomieja z Rogóźna II 420 Kr. Św. Jana Chrzciciela ze Skaratek 170 KR. Św. Zofii z Domaniewic 200 Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dziękuję także za ofiary złożone na tacę w minioną niedzielę. Na budowę i remonty kościołów przekazaliśmy do kasy diecezji 2272 zł.

Przed niedzielą Palmową ministranci, będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane palmy, i zbierać fundusze na swoją pielgrzymkę.

Dobiegły końca prace związane z wymianą dachu na Michałówce i stodole, przedłużony też został budynek dwóch garaży, wykonano instalację odprowadzającą wody deszczowe, poza teren podwórka. Łączy koszt tej inwestycji 110tys 84 zł. Pozostaje nam do spłaty wykonawcy 36084 zł. Wszystkim wspomagającym te prace, gorąco dziękuję. Chciałbym jeszcze przed Wielkanocą wykonać nagłośnienie wokół kościoła. Zakupiłem słupy montażowe, zostały ocynkowane i pomalowane proszkowo, oraz przez Pana Romka Suta, przywiezione do parafii. Dziękuję za pomoc. Zamówiłem już głośniki i wzmacniacze, ufam, że to nam się uda. Przewidywany koszt nagłośnienia i monitoringu to około 40 tys. zł.

Na dzisiejszy dzień i rozpoczynający się tydzień niech nam Dobry Bóg Błogosławi.