Dziś ostatni dzień naszych rekolekcji parafialnych i V niedziela wielkiego postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną dziś o godzinie 17;30; Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16;00.

Dziękuję wszystkim, którzy natrudzili się przy zorganizowaniu rekolekcji, Najpierw O. Markowi z Sofii, wszystkim spowiednikom, paniom katechetkom dyrekcji szkół, nauczycielom Panu Ireneuszowi i Andrzejowi, a także Każdej i Każdemu z Was, którzy w rekolekcjach, braliście czynny udział, dziękuję druhom strażakom za zapewnienie bezpiecznego przejścia Krzyżową Drogą i wszystkim, którzy prowadzili rozważania poszczególnych stacji. Niech to będzie obfitujący Bożymi łaskami czas.

We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, patrona wielu spraw: między innymi, Kościoła powszechnego. Jest również patronem małżonków i rodzin chrześcijańskich, ojców, sierot, cieśli, wszystkich pracujących i uciekinierów. Wzywany jest także jako orędownik umierających i patron dobrej śmierci; W Polsce św. Józef jest patronem aż 264 kościołów. W tym dniu za jego przyczyną we mszy św. o godzinie 16;30 powierzać będziemy Bogu nasze osobiste intencje. Jest jeszcze możliwość dopisania własnych intencji w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Za tydzień Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, a także niedziela Męki Pańskiej. Już dziś ministranci rozprowadzają przed kościołem palemki na liturgię “Niedzieli Palmowej” zbierając fundusze na pielgrzymkę do Turynu. Zechciejmy im pomóc. Grupa Oazowa, działająca przy naszej parafii, przygotowała dla nas wielkanocne pierniczki, będzie je rozprowadzać w Niedzielę Palmową. Wszystkim ludziom dobrego serca mówimy “Bóg zapłać”

Liturgia Niedzielnych Mszy Świętych w Niedzielę Palmową, rozpoczynać się będzie przed kościołem. Tam Wysłuchamy Ewangelii, by z radosnym śpiewem Hosanna i palmami w rękach wejść do świątyni i w niej sprawować dalszą część liturgii.

Tradycyjnie ogłaszamy dziś konkurs na wykonanie palmy, a w niedzielę wielkanocną, na mszy świętej o godzinie 10;00 ogłosimy wyniki.

Już dziś proszę Druhów Strażaków o tradycyjną wartę przy grobie Pana Jezusa od Wielkiego Piątku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, zgodnie z porządkiem jaki obowiązywał w latach poprzednich.

Dziękuję za ofiary jakie wpłynęły na kwiaty do Grobu Pańskiego. Aby nikogo nie pominąć raz jeszcze podziękuję wszystkim ofiarodawcom.

W czasie świąt paschalnych nie będzie posługi w konfesjonale.

Prosimy już zgłaszać miejsca w których w Wielką Sobotę, powinniśmy poświęcić pokarmy na stół wielkanocny.

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową “Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski,  po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić “Ojcze nasz”, “Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski. Bp. Stanisław Gądecki.

W naszym kościele, nowennę w intencji Ojczyzny będziemy odmawiać każdego dnia na zakończenie mszy świętej wieczornej po Apelu Jasnogórskim. Intencje na poszczególne dni wpisane są na naszej stronie internetowej w zakładce intencji mszalnych, a także na stronie: www.nowenna2120.pl

Rozpoczęły się prace renowacji ołtarza św. Anny w naszym kościele. Mamy wstępne zapewnienie, o dofinansowaniu tych prac. Trwają też prace w ogrodzie, w tym tygodniu zamontujemy na razie w sposób prowizoryczny profesjonalne nagłośnienie, wokół kościoła, chcemy zdążyć przed Niedzielą Palmową i Mszą Rezurekcyjną, a po świętach system, zostanie przeinstalowany na specjalne, zakupione do tego celu słupy. Wszystko to wiąże się ze sporymi nakładami. Ośmielam się zatem prosić, aby tace przez najbliższe dwie niedziele, Palmową i Wielkanocną, były tacami inwestycyjnymi, i już za nie dziękuje wiedząc, za na domaniewickich Parafian można liczyć Bóg zapłać.

Na dzisiejszy dzień i nadchodzący tydzień niech nam Dobry Bóg błogosławi, a Matka najświętsza Pani Domaniewska, ma nas w swojej opiece.