Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasza modlitwa o dobre powołania kapłańskie i zakonne dla Kościoła Łowickiego. W rozpoczynającym się dziś tygodniu jutro przypada święto św. Kazimierza- królewicza, a także pierwszy czwartek miesiąca, i 8 marca dzień kobiet. Składamy z tej okazji wszystkim paniom najlepsze życzenia i wyrazy uznania, za trud ich pracy i modlitwy. Dziękujemy, za wszelkie dobro wnoszone w życie najbliższych, w życie rodzin, wspólnot, i świata. Niech Maryja najpiękniejsza z kobiet wyprasza u Jezusa zdroje łask.

Z okazji tego święta, Wójt Gminy Domaniewice i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Domaniewicach, zapraszają wszystkie Panie już dziś na godz. 17:00  na spektakl komediowy pt. “Zawód: Małżeństwo”, a po nim na słodki poczęstunek. Plakat w gablocie ogłoszeń.

Również Diecezjalny Duszpasterz Kobiet i Redakcja “Gościa Niedzielnego” zapraszają na Diecezjalny Dzień Kobiet do Łowicza do gmachu seminarium. To dwudniowe rekolekcje 8 i 9 marca z bogatym programem, o szczegółach można przeczytać na plakacie, umieszczonym w gablocie ogłoszeń. W tych dniach naszą diecezję nawiedzą relikwie rodziny Ulmów. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na mszę świętą połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, na sobotę 9 marca na godzinę 12;00 do gmachu seminarium w Łowiczu. Możliwy jest wspólny wyjazd autokarem. Zapisy w Zakrystii.

 

Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwa “Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 16;00, a nabożeństwo “Gorzkich Żali” w niedzielę o godzinie 16;00. Modlitwom osobistym polecamy intencję naszych rekolekcji wielkopostnych, które jak już mówiłem przewidziane są na dni 15;16 i 17 marca. Msze święte w czasie rekolekcji o godzinie 8;00 10;00 12;00 i 18;00 Posługa kapłanów gości w konfesjonałach w pierwsze dwa dni rekolekcji: piątek i w sobotę, na 15 minut przed każdą mszą świętą.

Chcemy w pierwszym dniu rekolekcji przejść “Krzyżową Drogą” ulicami naszej Parafii. W następnym tygodniu 15 marca “Drogę Krzyżową” rozpoczniemy na Placu Apelowym, przy naszym Sanktuarium, o godzinie 17;00 i przejdziemy do Kościoła Świętego Bartłomieja, na wieczorną mszę świętą. Już dziś gorąco zapraszam, na ten wieczór modlitwy.

Możliwy jest także udział w Ekstremalnej “Drodze Krzyżowej” w tym dniu. O szczegółach można przeczytać na stronie internetowej, której adres podany jest w ogłoszeniach w gablocie ogłoszeń. www.edk.org.pl

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Diecezjalny fundusz budowy i remontów kościołów. Bóg zapłać wszystkim. Dziękuję także, za pomoc finansową dla misjonarzy, złożoną w minioną niedzielę do puszek. Złożyliśmy na ten cel 1628 zł i 74 gr.

Dziękuję także, za ofiary, które wpłynęły na kwiaty do grobu Pana Jezusa: z Grudz od wszystkich mieszkańców 1190. K.Ż.R. św. Franciszka ze Strzebieszewa;200zł K.Ż.R. św. Wiktorii z Błot Krępskich 160 zł. Bóg zapłać.

Za tydzień po mszy św. o godzinie 10;00 spotkanie z kandydatami do I Komunii Świętej, i modlitewne spotkanie Męskich Kół Różańcowych w Michałówce.

Przed niedzielą Palmową ministranci, będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane palmy, i zbierać fundusze na swoją pielgrzymkę. Prosimy o pomoc.

Dobiegają końca prace związane z wymianą dachu na Michałówce i stodole, przedłużamy też budynek dwóch garaży. Zakończenie prac planowane jest w przyszłym tygodniu.

Na dzisiejszy dzień i rozpoczynający się tydzień niech nam Dobry Bóg Błogosławi.