Ogłoszenia parafialne 11 grudnia 2022 trzecia niedziela Adwentu

Zakończyliśmy wczoraj rekolekcje adwentowe. Dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach stawali w progach świątyni, na duchowych ćwiczeniach, przygotowując się w ten sposób, poprzez słuchanie Słowa Bożego, sakrament spowiedzi, komunii świętej i przyjęcie namaszczenia, do radosnego przeżywania tej wielkiej tajemnicy wcielenia Bożego Syna. Dziękuję Księdzu Andrzejowi Sałkowskiemu, za poprowadzenie rekolekcji, dziękuje kapłanom naszego dekanatu, za posługę w konfesjonałach. Dziękuję służbie liturgicznej, panu organiście, i kościelnemu, scholii, lektorom i ministrantom. Dziękuję wszystkim biorącym udział w świętym czasie rekolekcji.

A w nadchodzącym tygodniu: we wtorek wspomnienie Św. Łucji-dziewicy i męczennicy. W sobotę 17 grudnia rozpoczyna się czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Kolejne podziękowania

Dzisiaj i w następną niedzielę Młodzież z naszej Oazy Parafialnej rozprowadza przy kościele, świąteczne pierniki, zbierając fundusze na wakacyjny czas rekolekcji. Bóg zapłać za wsparcie. Dziękuję także, za ofiarowane na ten cel bombki, choinkowe ręcznie wykonane, które ten fundusz wzbogaciły.

Dziękuję w imieniu Sióstr Bernardynek z Łowicza za, wsparcie wobec klasztoru, w postaci płodów rolnych: ziemniaków, zboża, warzyw. Te i podobne dary można składać w pomieszczeniach gospodarczych na plebani, do świąt Bożego Narodzenia. Sporo darów zostało już złożonych, a wszystkim ofiarodawcom dziękuję. Dziękuje wszystkim, którzy szczerym sercem dzielą się z potrzebującymi, będącymi w trudnej sytuacji materialnej, mieszkańcami naszej parafii. Dary w postaci długoterminowej żywności, słodyczy, chemii czy kosmetyków, można składać do skrzyni przy bocznym, ołtarzu. Przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy, zostaną one przekazane potrzebującym. Bóg Zapłać.

Dziękuję za wszelkie ofiary, które pozwalają prowadzić prace i podejmować inwestycje w parafii i w sanktuarium. W minionym tygodniu, udało się między innymi częściowo wymienić oświetlenie w prezbiterium, w naszym sanktuarium, a także zakupić eko-groszek, opłacić fakturę za maszynę do rozdrabniania śmieci cmentarnych o kwota 5900 zł. Przed nami w najbliższych dniach zakup oleju opałowego do kościoła i plebani. Dziękuję także, za ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków na wigilijny stół. Najpierw pragnę podziękować niezastąpionym Radnym, którzy pukają z opłatkiem, do Państwa domów. To wielki trud, ich czas i poświęcenie. Podziękowania, kieruję także do wszystkich ofiarodawców. A ofiary te przeznaczone są na zakup materiałów, potrzebnych do wymiany dachów, na plebani i jeśli wystarczy funduszy to także na budynku gospodarczym, Michałówce i stodole. Potrzebujemy na ten cel ponad 200tysięcy. Zaczniemy z wiosną prace przy dachu plebani.

I tak dziękuję, za ofiary, które spłynęły do wczoraj:

Bóg zapłać mieszkańcom:

Skaratek pod Rogóźno wpłynęła kwota: 1710 zł; Skaratek pod Las 1000

Domaniewic centrum i bloków 1480 zł

Domaniewic ul. Stara Wieś 830 z ul. Długa Wieś 1900 zł

Z Reczyc 1000 zł; z Krępy (przy szosie, przy torach i przy stacji PKP 2540 zł

Z opłatków, które nabyto w zakrystii, z różnych miejscowości 360 zł

Łącznie to kwota 10,820 zł Ufam, że uda nam się zrealizować nasze zamierzenia. Padają czasem pytania, po co listy i zapisy, przecież to dar serca. Tak i ja to doceniam. Uważam jednak, że jak w każdym, normalnym domu i w każdej rodzinie, finanse nie są tajemnicą i zależy mi bardzo, aby były transparentne, odnotowane i księgach, i możliwe do rozliczenia. Skoro gromadzimy dokumenty rozchodowe, to należy także gromadzić dokumenty wpływów, bo one tworzą nasz parafialny budżet i nie są moja własnością

W następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 10;00 Koło Żywego Różańca Kardynała Prymasa Wyszyńskiego gromadzi się na odmawianie dzieisątka różańca w Michałówce.

Zakład Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych, działający przy Caritas łowickim z Urzecza w następną niedzielę organizuje przy naszej parafii kiermasz z okazji Bożego Narodzenia. Ręcznie wykonane wyroby i ozdoby będzie można nabyć po mszy świętej o godzinie 10;00 i 12;00

Dzisiaj przed kościołem po każdej mszy świętej można do puszek, złożyć ofiarę wpierająca kościół na wschodzie. To pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów