Ogłoszenia parafialne 18 grudnia 2022

Wczoraj rozpoczęliśmy drugą część adwentu będącą bezpośrednim przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. To dni od 17 do 24 grudnia.

24 grudnia w sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o zwyczajach związanych z uroczystą wieczerzą, o wspólnej modlitwie, choćby Ojcze Nasz…, o odczytaniu fragmentu ewangelii opowiadającej o tym wydarzeniu, o wolnym miejscu przy stole, które symbolizuje naszą otwartość i gotowość do pełnienia uczynków miłosierdzia. Nie spożywajmy alkoholu. Niech ta wieczerza, jednoczy nas w rodzinnym gronie, przy śpiewie kolęd, w pochyleniu nad tajemnicą wcielenia Bożego Słowa.

W następną niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. W tę niezwykłą noc, kiedy Zbawiciel przychodzi na ziemię zgromadźmy się na modlitewnym czuwaniu. Mszą świętą o północy przywitamy Nowonarodzone Dziecię i w czasie pasterki zawierzać mu będziemy siebie, naszych bliskich, wszystkie troski i radości. Wypraszać będziemy potrzebne łaski dla Parafian i Gości. Wszystkich gorąco zapraszam.

Msze święte w tym dniu o północy w intencji Parafian i Gości a potem o 8;00 10;00 i 12;00 nie ma mszy świętej o 16;30

Również w Uroczystość Św. Szczepana w poniedziałek 26 grudnia nie będzie mszy świętej wieczornej.

Bardzo dziękuje za Pomoc Kościołowi na Wschodzie. W miniona niedziele była na ten cel przeprowadzana kwesta do puszek. Zebraliśmy kwotę 1022,50

Za dary złożone dla sióstr Bernardynek (List.)

Za dary żywnościowe dla potrzebujących ponad 30 paczek

Za ofiary opłatkowe: W minionym tygodniu wpłynęły ofiary z: Albinowa i Woli Lubiankowskiej 610 Reczyce cz.II 1700 Strzebieszew 3650 Rogóźno I 1390 Stroniewice 1900 Błota Krępskie 500 Domaniewice(Szerokie Pole Cichociemnych. Ks. Weszke Klonowa Brzozowa Rosiaka Główna) 1600 Skaratki 2560 Rogóźno nad okrętem 250 Razem kwota 14250 zł Bóg zapłać. Nade wszystko dziękuję Radnym Parafialnym za ich trud i poświęcenie, własnego czasu.

W minionym tygodniu zakupiliśmy olej opałowy 22585 plus eko-groszek 2925 Wszystkim dobroczyńcom dziękuje z całego serca

Zapisy na prenumeratę czasopism “Różaniec” i “Rycerz Niepokalanej”

Prośba o podejście radnych, po mszy świętej do zakrystii.

Po mszy świętej o 10;00 i 12;00 zapowiadany przed tygodniem Kiermasz wyrobów Zakładu Terapii Zajęciowej z Urzecza.

Na dzisiejszy dzień świętowania i trud całego przedświątecznego tygodnia, niech nam dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewska ma nas w swojej opiece.