Ogłoszenia Parafialne 4 grudnia 2022 II Niedziela Adwentu

Dziś już druga niedziela adwentu, przeżywanego jako czas oczekiwania, na przyjście Zbawiciela. Niech to będzie oczekiwanie, pełne nadziei i wysiłku, aby być dobrze przygotowanym. Zapraszamy na msze święte roratnie, sprawowane w naszym kościele w poniedziałki środy i piątki o godzinie 7;00. Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się z nami i zachęcamy, aby było nas więcej.

W tym tygodniu w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Rozpoczniemy je w czwartek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w rekolekcje o godzinie 8;00 10;00 12;00 i 18;00 w czasie rekolekcji nie będzie mszy roratniej. Na sobotę na mszę świętą o godzinie 12;00 zapraszamy chorych, którzy ze względu na wiek czy stan zdrowia na co dzień nie uczestniczą w Maszach świętych niedzielnych. Podczas tej mszy świętej udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Możliwość spowiedzi na wszystkich mszach świętych, podczas rekolekcji. Nie odkładajmy świątecznej spowiedzi na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem.

A w tygodniu we wtorek wspomnienie św. Mikołaja w środę wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora kościoła, w czwartek jak wspominałem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca grudnia, po sumie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy prosząc o liczne i dobre powołania do służby w kościele.

W miesiącu grudniu nie będzie spotkania kandydatów do bierzmowania. Młodzież dostała indeksy. Obowiązują ich rekolekcje adwentowe, roraty i spowiedź adwentowa. W tym miesiącu, nie będzie także spotkań formacyjnych uczniów klas III i IV w drugą i trzecią niedzielę miesiąca.

Rada Parafialna rozpoczęła roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Bardzo dziękuję wszystkim radnym za ich trud i poświęcenie. Ofiary z opłatków w tym roku będą przeznaczone na wymianę dachów na plebanii i na budynkach gospodarczych. Otrzymałem już wycenę dachu na Michałówce i stodole, to koszt 110 tysięcy. Koszt materiałów na dach plebanijny to blisko 55 tysięcy złoty, bez kosztów robocizny. Więc jeśli pieniążków wystarczy, będziemy te prace podejmować.

Bardzo prosimy o roztropne gospodarowanie odpadami cmentarnymi. Tylko od lipca do grudnia, wydaliśmy na cmentarne śmieci kwotę ponad 34 tysięcy złoty. To ogromne pieniądze… ponad połowa materiałów, na plebanijny dach. Zakupiłem maszynę do rozdrabniania śmieci, to kolejny wydatek 5900 zł, tak aby mieściło się ich więcej w kontenerze, ale ten problem wymaga zaangażowania każdego z nas. Płacimy, nie małe pieniądze kupując ogromne znicze, wieńce i wiązanki, wydając z budżetów domowych, poważne środki, a potem płacimy jeszcze raz za utylizację śmieci. Nasze przepiękne wieńce, za kilka dni stanowią już tylko stertę śmieci, a czy pomagają naszym zmarłym? Może zamienić, ten dar, który szybko staje się uschłą wiąchą śmieci, na wytrwałą modlitwę, z wiarą w świętych obcowanie. Wszystko to będzie piękniejsze w oczach Bożych i dla zmarłych pożyteczniejsze. Może warto puste pojemniki po wkładach zabrać do przydomowych koszy na śmieci, za które też płacimy w każdym gospodarstwie, bez względu na to ile tam złożymy.

Siostry Bernardynki z Łowicza zwracają się do nas z prośba o wsparcie w prowadzeniu ich gospodarstwa przy klasztornego. Liczą na pomoc w postaci płodów rolnych: Zboża, ziemniaków, warzyw. Jeśli ktoś chciałby taka pomoc zaoferować i na święta obdarować siostry, które za nas się modlą, i wypiekły dla nas świąteczne opłatki, to można takie dary złożyć na plebani, do końca grudnia. Zostaną przekazanie dla łowickich Bernardynek.

Na dzisiejszy dzień świętowania i dobre przeżycie adwentowych dni niech nam wszystkim Dobry Bóg błogosławi a Maryja Pani Adwentu niech otoczy nas swoją opieką.