Dzisiaj VII niedziela Wielkanocna. Przeżywana w Kościele jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. We wtorek przypada święto Świętego Macieja Apostoła, w czwartek święto Świętego Andrzeja Boboli kapłana i męczennika. W sobotę 18 maja przypada 104 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. W tym dniu zawiesimy i poświecimy w naszym sanktuarium papieski różaniec, ofiarowany dla naszego sanktuarium w 2006 roku przez ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. We mszy koncelebrowanej, będziemy dziękować Panu Bogu za osobę papieża Polaka.

Trwa miesiąc maj. Intencja szczegółowa dla K.Ż.R. O pokój i pomyślność dla Ojczyzny naszej i przyjaźń z Chrystusem Eucharystycznym dla dzieci komunijnych i ich rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską do sanktuarium o godzinie 18;00

Dziękujemy za modlitewne spotkania majowe. W minionym tygodniu modliliśmy się wspólnie razem z mieszkańcami Grudz Strzebieszewa, i Długiej WsiA w rozpoczynającym się tygodniu zaplanowane są msze święte w intencjach mieszkańców Stroniewic w poniedziałek o 19;30 we wtorek o 19;30 w intencji mieszkańców Sap

W następną niedzielę podczas mszy świętej o godzinie 10;00 czterdzieścioro troje dzieci, przystąpi do pierwszej komunii świętej. To wielka uroczystość w rodzinach tych dzieci, również w rodzinie parafialnej. Spowiedź dla dzieci przed pierwszą komunią świętą w sobotę od godziny 10;00 a w białym tygodniu nabożeństwa majowe i msza święta wieczorna będą sprawowane w kościele. Tydzień po I komunii świętej uroczystość dla dzieci klas IV ich rocznica komunii świętej również o godzinie 10;00

1 czerwca w sobotę organizujemy pielgrzymkę Kół Różańcowych z naszej parafii na Jasna Górę, by uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu Kół Różańcowych. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W naszej Parafii chlubimy się prawie 50 Kołami Różańcowymi, zechciejmy jednoczyć się w modlitwie różańcowej, u stóp Królowej Polski.

30 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazywane Bożym Ciałem. Wyruszymy z procesją eucharystyczną tradycyjną trasa do czterech ołtarzy, przechodząc z kościoła do naszego sanktuarium. Już dziś proszę o to by, zgodnie z tradycją i porządkiem lat ubiegłych zatroszczyć się przystrojenie trasy procesji i przygotować ołtarze oraz gromadzić kwiaty na kwiatowy dywan.

Na dzisiejszy dzień i rozpoczynający się tydzień niech nam Dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewic ma nas w swojej opiece.