Dziś pierwsza niedziela miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej, oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają: w poniedziałek święto św. apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Następna niedziela 7 w okresie wielkanocnym obchodzona jest jako, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W następną niedzielę- drugą miesiąca, na modlitwie w Michałówce, po mszy świętej o godzinie 10;00 spotykają się Męskie Koła Różańcowe św. Jana Pawła II i bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a na spotkaniu w kościele spotykają się dzieci przygotowujące się do uroczystości I komunii świętej.

Trwa miesiąc maj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską do naszego sanktuarium o godzinie 18;00. A także zachęcamy do modlitwy przy krzyżach i kapliczkach w poszczególnych wioskach. Miesiąc maj to inauguracja rodzinnych czuwań w naszym Domaniewickim Sanktuarium. Pragniemy aby każda rodzina miała możliwość bycia przed obrazem, i wspólnej modlitwy. Wzorem lat ubiegłych. Prosimy, by każdego dnia, od godziny 15;30 do godziny 18;00 czuwały kolejne rodziny. Porządek jest wywieszony w gablocie przed kościołem i przy sanktuarium, oraz w dodatkowej zakładce na stronie internetowej naszej parafii.

Dziękujemy za zaproszenia na majówki i msze święte w poszczególnych wioskach naszej parafii. W najbliższych dniach, modlić się będziemy, prosząc o Boże błogosławieństwo: z mieszkańcami Grudz– w środę o godzinie 19;00 w czwartek o godzinie 19;00 z mieszkańcami Strzebieszewa, a w sobotę o 19;30 z mieszkańcami ul. Długa Wieś. W następnym tygodniu w poniedziałek o 19;30 msza święta w Stroniewicach.

Dziękuję za pomoc w pracach przy kościele, rodzicom dzieci komunijnych. Pracowali wczoraj bardzo dzielnie ojcowie, ale bez wątpienia mamy też miały w tym swój udział. Wykopy, które jeszcze przez chwilę będą nam przeszkadzać, to prace związane z wykonywaniem instalacji nawodnienia, oraz instalacji oświetlenia i monitoringu.

Na dzisiejszy dzień i rozpoczynający się tydzień niech nam doby Bóg błogosławi