Dzisiaj niedziela Zesłania Ducha Świętego. W następna niedzielę, kończy się okres komunii wielkanocnej. Dziś za publiczne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy uzyskać odpust zupełny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt: to Święto N. M.P. Matki Kościoła. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek wspomnienie N.M.P. Wspomożycielki Wiernych. Następna niedziela 26 maja to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a także dzień matki.

Dziś W naszej parafii uroczystość I komunii świętej. Podczas mszy świętej o godzinie 10;00 Czterdzieścioro troje dzieci po raz pierwszy przyjmie do swoich serc Jezusa Eucharystycznego.

Trwa miesiąc maj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską. na godzinę18;00. W białym tygodniu do msze święte wieczorne i nabożeństwa majowe oraz nowenna, będą sprawowane w kościele św. Bartłomieja.

Dziękujemy za modlitewne spotkania majowe, przy kapliczkach. W minionym tygodniu modliliśmy się wspólnie z mieszkańcami Stroniewic, Sap- Bóg zapłać. W tym tygodniu msze święte przy kapliczkach w poniedziałek o 16;00 w Rogóźnie Borowinach; we wtorek o 19;30 w Skaratkach; w czwartek o 19;00 w Krępie; a w piątek o 19;30 w Błotach Krępskich.

Za tydzień podczas mszy świętej o godzinie 10;00 modlić będziemy się za dzieci przeżywające rocznicę I Komunii Świętej, za ich rodziców i rodziny. Zapraszam dzieci na spotkanie organizacyjne i nabożeństwo majowe w czwartek na godzinę 18;00 do kościoła.

1 czerwca w sobotę organizujemy pielgrzymkę Kół Różańcowych z naszej parafii na Jasna Górę, by uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu Kół Różańcowych. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

Parafia w Dmosinie w miesiącu wrześniu organizuje wyjazd do Chorwacji. W programie wiele pięknych i malowniczo położonych miejsc i miejscowości. Na trasie wyjazdu również Madugorie w Bośni i Chercegowinie, a także Słowenia. O szczegółach i kosztach tego wyjazdu można przeczytać na plakacie umieszczonym w tablicy ogłoszeń.

30 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazywane Bożym Ciałem. Wyruszymy z procesją eucharystyczną tradycyjną trasa do czterech ołtarzy, przechodząc z kościoła do naszego sanktuarium. Już dziś proszę o to by, zgodnie z tradycją i porządkiem lat ubiegłych zatroszczyć się przystrojenie trasy procesji i przygotować ołtarze oraz gromadzić kwiaty na kwiatowy dywan.

Zapowiedzi; W związek małżeński mają zamiar wstąpić Rafał Markus kaw. Z par w Łyszkowicach i Sylwia Grzelak pana z par. tut. Zap. I

Na dzisiejszy dzień i rozpoczynający się tydzień niech nam Dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewic ma nas w swojej opiece.