Jutro wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika wielkiego czciciela Matki Bożej. Odpust w Parafii Św. Maksymiliana w Głownie Zabrzeźni.

We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze święte o godzinie, 8;00 10;00 12;00 i 18;00 Na placu apelowym przy sanktuarium. Po każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Kancelaria parafialna w tym dniu jest nieczynna. Jest to także dzień Wojska Polskiego.

Po każdej mszy świętej na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. Bp. Stanisława Gądeckiego ofiarami do puszek, możemy wesprzeć borykający się z kataklizmem powodzi naród Słoweński. Pod wodą znalazło się 2/3 powierzchni kraju. Dzień ten został ogłoszony dniem solidarności z narodem Słoweńskim.

W czwartek wspomnienie św. Jacka kapłana.

Zbliża się czas naszego odpustu parafialnego św. Bartłomieja 24 sierpnia. To także dzień imienin Ks. Bartłomieja. Msza święta w jego intencji o godzinie 10;00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Bogumił Kowalski z Warszawy.

W następna niedzielę po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie modlitewne K.Ż.R. Bł. Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Trwają czuwania modlitewne rodzin w naszym sanktuarium. Doskonałym przygotowaniem do eucharystii jest wspólny różaniec. Dbajmy o to by Pozdrowienie Anielskie rozbrzmiewało w Domu Maryi przed każda mszą świętą.

Pamiętajmy też w modlitwach naszych o pielgrzymach, zmierzających na Jasna Górę. Niosą oni nasze intencje, a my wspierajmy ich naszymi modlitwami.