Dziś Święto Przemienienia Pańskiego, a z racji 1 niedzieli miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do pracy w kościele.

W nadchodzącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: We wtorek wspomnienie św. Dominika kapłana, w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, nawróconej Żydówki dziewicy i męczennicy. W czwartek św. Wawrzyńca diakona i męczennika, a w piątek św. Klary dziewicy.

Dzisiaj z wyruszyła z Katedry Łowickiej na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach nie tylko z naszej parafii, istnieje także możliwość duchowego włączenia się w cały cykl tych rekolekcji w drodze.

Trwa miesiąc sierpień, będący zaproszeniem do podejmowania, wezwania do abstynencji.

Trwają żniwa, proszę jeszcze przed ostatecznym ich zakończeniem, aby zatroszczyć się o kłosy do wieńców dożynkowych.

Pamiętajmy o rodzinnych czuwaniach w naszym Sanktuarium. Gorąco do nich zachęcamy. Niech czuwanie będzie wypełnione modlitwą różańcową, a w Domu Matki Bożej nie Pozdrowienie Anielskie nie ustaje, w tym czasie przygotowania do odpustu.

We wtorek i środę kancelaria będzie nieczynna, w pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

Na czas wakacji i trudu żniwnych prac niech nam Dobry Bóg błogosławi.