W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: Jutro wspomnienie św. Piusa X papieża; We wtorek Najświętszej Maryi Panny Królowej;
w czwartek Święto Świętego Bartłomieja Apostoła, nasz parafialny odpust, w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu dotrze do Jasnogórskiego Szczytu pielgrzymka wychodząca z Głowna.

W uroczystość odpustową Świętego Bartłomieja w czwartek, msze święte o godzinie 8;00 10;00 i 12;00 i 18;00

Sumę odpustową, odprawi, i homilię wygłosi i procesje poprowadzi Ks. Bogumił Kowalski, Proboszcz Parafii Nawrócenia św. Pawła w diecezji Warszawsko-Praskiej. Czwartek, to także dzień imienin Ks. Bartłomieja, naszego duszpasterza. Ja pragnę sprawować w jego intencji mszę świętą o godzinie 10;00 Na sumę zapraszam: Asystę, Bielenki, ministrantów i lektorów wszystkich tradycyjnie biorących udział i w procesjach. Pielęgnujmy tradycję strojów ludowych.

Pragnę powrócić do tradycji Bartłomiejek, rodzinnego pikniku parafialnego, który w tym roku organizujemy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Pragnę zaprosić wszystkich parafian w tym dniu 24 sierpnia na godzinę 17;00 do altany mieszczącej się na tyłach G.O.K. W programie naszego świętowania, znajdzie się między innymi występ Zespołu muzycznego “Laudans”, który poznamy już nieco w kościele, bo będą z nami modlić się przez cały dzień, odpustu i rozprowadzać swoje, płyty, Ksiądz Boguś Kowalski, współautor książek, “Czarny Humor” opowie na żywo, o sytuacjach, pełnych radości z życia kościoła. Tu gwarantuję wiele uśmiechu, a na zakończenie tego spotkania przewidziany jest występ, kapeli ludowej i wieczorne pląsy przy rytmach muzyki ludowej. Gorąco zapraszamy i prosimy o pomoc. Jak można pomóc? Chociażby przygotowując pyszne ciasto, którym zechcemy się podzielić z innymi, czy też obsługując grilla, czy troszcząc się o wsparcie techniczne przed i po zakończeniu naszej biesiady rodzinnej. Niech to będzie piękny dzień, gdzie po modlitwie, spotkamy się raz jeszcze, by wspólnie ze sobą pobyć.

Myślami wybiegam też, do głównego odpustu w naszym sanktuarium, przypadającego na dzień 8 września.

Odpust ten będzie przebiegał w tradycyjny sposób: Poprzedzi go trzydniowe przygotowanie. Ale już teraz módlmy się na różańcu o błogosławione owoce tego czasu modlitwy i dziękczynienia. Niech różaniec będzie przygotowaniem do każdej mszy w sanktuarium. Proszę by Koła Różańcowe trwały na modlitwie rózańcowej.

W dniach 5;6;7 września triduum modlitewne. To czas pielgrzymowania do Domaniewskiej Pani. O szczegółach w następną niedzielę.

Pragnę też z całego serca podziękować wszystkim modlącym się w naszym kościele parafianom i gościom, za ofiary składane na tacę. Te z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na diecezjalny fundusz remontowo-budowlany. W dniu 15 sierpnia ofiarami zebranymi do puszek wsparliśmy borykający się ze skutkami powodzi Naród Słoweński. Przekazaliśmy na ten cel kwotę. 1992,22

Zapowiedzi:

Mateusz Rutkowski kaw z par. tut i Kamila Grzesińska panna z Parafii Rozpsza zap. 1

Marcin Stanisław Wodzyński kaw i Sylwia Grzelak panna oboje z par. tut. zap. 1

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.