Dzisiaj VI niedziela Wielkanocna. We wtorek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W czwartek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.

Trwa miesiąc maj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską do naszego sanktuarium o godzinie 18;00.

Dziękujemy za modlitewne spotkanie majowe we wsi Sapy, Stroniewice i Reczyce. W tym tygodniu prosić będziemy Boga o błogosławieństwo dla mieszkańców; ul. Długa Wieś w poniedziałek o godzinie 19;30, w czwartek o godzinie 19;00 dla mieszkańców Rogóźno II, a sobotę o 19;00 dla mieszkańców Skaratek. Na zakończenie poświęcamy pola prosząc o dobre urodzaje i błogosławieństwo pracy rolników.

Miesiąc maj to inauguracja rodzinnych czuwań w naszym Domaniewickim Sanktuarium. Pragniemy aby każda rodzina miała możliwość bycia przed obrazem, i wspólnej modlitwy. Wzorem lat ubiegłych rozpoczynamy od mieszkańców Strzebieszewa. Prosimy by każdego dnia, od godziny 15;30 do godziny 18;00 czuwały kolejne rodziny. Porządek jest wywieszony w gablocie przed kościołem i przy sanktuarium, oraz w dodatkowej zakładce na stronie internetowej naszej parafii.

W najbliższą niedzielę 21 maja o godz. 10.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Wszystkich nie związanych z tą uroczystością zapraszamy na inną godzinę mszy świętej, tak by dla dzieci i najbliższych pozostawić jak najwięcej miejsca. We wtorek, środa, i piątek., bezpośrednio po majowym próba dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą w kościele.

Sakrament I Spowiedzi Świętej dla dzieci komunijnych w sobotę 20 maja od godz. 9.00 w kościele. Rodzice i dziadkowie niech towarzyszom dzieciom w tym dniu przyjmując Komunię Świętą wraz z nimi.

Od poniedziałku do czwartku w godz. od 16.00 do 18.00 rozmowa z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami na plebanii

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca zapraszam dzieci rocznicowe i rodziców na spotkanie po mszy świętej o godzinie 12;00, a za dwa tygodnie 28 maja Rocznica I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.00

27 maja tj. sobota pielgrzymka dla dzieci komunijnych i ich rodziców/opiekunów do Niepokalanowa

Również 3 czerwca w sobotę organizujemy pielgrzymkę Kół Różańcowych z naszej parafii na Jasna Górę, by uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu Kół Różańcowych. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

Zapowiedzi;

Michał Marek Główczyński kawaler z Parafii św. Józefa w Ozorkowie i

Agnieszka Karolina Białek panna z parafii tutejszej zap. II

Adam Staszek kawaler z Parafii w Makowie i Aneta Sut panna z parafii tutejszej. Zap. II

Adam Nowacki kawaler z parafii Stare Skoszewy i Anna Czerwiec, panna z parafii tutejszej. Zap. I