Dzisiaj VII niedziela Wielkanocna. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, w kościele powszechnym, a w naszej parafii uroczystość I komunii świętej do której podczas mszy świętej o godzinie 10;00 przystąpi 54 dzieci.

26 maja pamiętajmy o wszystkich mamusiach, którym zawdzięczamy życie i wychowanie, niech będą szczególnie bliskie nam w modlitewnej pamięci.

Trwa miesiąc maj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską w tym tygodniu razem z dziećmi, które przeżywać będą swój biały tydzień do kościoła na godzinę 18;00

Dziękujemy za modlitewne spotkanie majowe na ulicy Długa Wieś oraz w Rogóźnie i w Skaratkach.

W tym tygodniu majówki przy kapliczkach w czwartek w Strzebieszewie a w piątek w Grudzach o godzinie 19;00

Miesiąc maj to inauguracja rodzinnych czuwań w naszym Domaniewickim Sanktuarium. Pragniemy aby każda rodzina miała możliwość bycia przed obrazem, i wspólnej modlitwy. Prosimy by każdego dnia, od godziny 15;30 do godziny 18;00 czuwały kolejne rodziny. Porządek jest wywieszony w gablocie przed kościołem i przy sanktuarium, oraz w dodatkowej zakładce na stronie internetowej naszej parafii.

Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 12;00 zapraszam dzieci rocznicowe i rodziców na spotkanie organizacyjne.

W następna niedzielę 28 maja o godz. 10.00 Uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii Świętej.

27 maja w sobotę z dziećmi komunijnymi i ich opiekunami wyruszymy z pielgrzymką do Niepokalanowa. Zamówione są dwa autokary w których pozostaje jeszcze około 30 miejsc. Chętnych na wyjazd zapraszam, do zapisania się w zakrystii.

Również 3 czerwca w sobotę organizujemy pielgrzymkę Kół Różańcowych z naszej parafii na Jasna Górę, by uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu Kół Różańcowych. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W naszej Parafii chlubimy się prawie 50 Kołami Różańcowymi, zechciejmy jednoczyć się w modlitwie różańcowej, u stóp Królowej Polski.

Wójt Gminy Domaniewice zaprasza na Domaniewicką Majówkę 28 maja w następną niedzielę od godziny 15;00 W programie imprezy wiele atrakcji nie tyko dla najmłodszych, dobry pomysł na niedzielne popołudnie dla całych rodzin.

8 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazywane Bożym Ciałem. Wyruszymy z procesją eucharystyczną tradycyjną trasa do czterech ołtarzy, przechodząc z kościoła do naszego sanktuarium. Już dziś proszę o to by, zgodnie z tradycją i porządkiem lat ubiegłych zatroszczyć się przystrojenie trasy procesji i przygotować ołtarze.

Następna niedziela jest Niedzielą zesłania Ducha Świętego. Podczas mszy świętej o godzinie 10;00 przeżywać będziemy rocznicę pierwszej komunii świętej. Podczas nabożeństw majowych modlimy się nowenną do Ducha Świętego przygotowując się do tej uroczystości.

Zapowiedzi;

Adam Nowacki kawaler z parafii Stare Skoszewy i Anna Czerwiec, panna z parafii tutejszej. Zap. II