Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po sumie przed Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy prosząc o liczne i dobre powołania do pracy w kościele. Jutro uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski. Msza św. wspólna za Stanisławów o godzinie 18;00

Trwa miesiąc maj zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską do naszego sanktuarium o godzinie 18;00. Majówkę kończymy Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do wspólnego śpiewania litanii przy krzyżach i kapliczkach. To piękna tradycja w naszej Ojczyźnie, pielęgnujmy ją i przekazujmy młodemu pokoleniu.

Dziękujemy za modlitewne spotkanie w Krępie, w miniony czwartek. W tym tygodniu prosić będziemy Boga o błogosławieństwo dla mieszkańców; Sap we wtorek o godzinie 19;00 w czwartek o godzinie 19;30 dla mieszkańców Stroniewic, a sobotę o 19;00 dla mieszkańców Reczyc. W następny poniedziałek 15 maja o godzinie 19;30 msza święta dla mieszkańców ul. Długa Wieś. Na zakończenie poświęcamy pola prosząc o dobre urodzaje i błogosławieństwo pracy rolników.

Miesiąc maj to inauguracja rodzinnych czuwań w naszym Domaniewickim Sanktuarium. Pragniemy aby każda rodzina miała możliwość bycia przed obrazem, i wspólnej modlitwy. Wzorem lat ubiegłych rozpoczynamy od mieszkańców Strzebieszewa. Prosimy by każdego dnia, od godziny 15;30 do godziny 18;00 czuwały kolejne rodziny. Porządek jest wywieszony w gablocie przed kościołem i przy sanktuarium, oraz w dodatkowej zakładce na stronie internetowej naszej parafii. Może się zdarzyć, że dana godzina nie odpowiada konkretnej rodzinie, to wówczas we własnym zakresie można dokonać zamiany. Dla każdej rodziny przewidujemy 30 minut. Jeśli ktoś chciałby się do tych list dopisać, lub z nich wykreślić to proszę o kontakt ze mną. Listy zostały zaktualizowane i mam nadzieję, za niema zbyt wielu błędów. Listy będą sukcesywnie uzupełniane w następnych tygodniach.

Zapowiedzi; Adrian Karalus kawaler z par w Bobrownikach i Monika Jurga panna z parafii tutejszej zapowiedź II.

Michał Marek Główczyński kawaler z Parafii św. Józefa w Ozorkowie i

Agnieszka Karolina Białek panna z parafii tutejszej zap. I

Adam Staszek kawaler z Parafii w Makowie i Aneta Sut panna z parafii tutejszej. Zap. I