Dzisiaj III niedziela Wielkanocy, a liturgicznie uroczystość Świętego Wojciecha biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski, przeniesiona została na dzień jutrzejszy. We wtorek Święto Świętego Marka Ewangelisty w sobotę zaś Śiwięto Świętej Katarzyny Sienneńskiej. W sobotę też przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, pomordowanego w czasie II Wojny Światowej.

Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone w minioną niedzielę, Miłosierdzia Bożego do puszek, przeznaczone, na wsparcie działalności Caritas Łowickiego. Przekazaliśmy Kwotę 1168,52

Dziękuję także wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie “Drogi Światła”, szczególnie dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Dziękuję, także za złożony przez rodziców dar ołtarza. To niebagatelna kwota 5200 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup obrusów i bielizny dla kościoła i sanktuarium. Bóg Zapłać z całego serca. Będzie to piękną pamiątką, która posłuży przez wiele lat, i przypominać Wam będzie ten uroczysty dzień.

Zbliża się miesiąc maj, zadbajmy czystość i porządek wokół naszych przydrożnych krzyży i kapliczek. Przygotowując się do maja, miesiąca Maryi, zwróćmy uwagę, czy wszystkie miejsca będące wyrazem wiary naszej i naszych ojców, są w należytym stanie, może wymagają jakiś drobnych prac porządkowych, czy malarskich. W razie trudności proszę o kontakt z radnymi. Proszę też radnych, aby jeśli tylko taka jest wola mieszkańców, wyznaczyć termin sprawowania mszy świętej w poszczególnych miejscowościach.

W związek małżeński maja zamiar wstąpić:

Łukasz Zagawa kawaler z parafii katedralnej w Łowiczu i Katarzyna Spychała panna z parafii tutejszej zap. II

Patryk Panuszewski kaw. Z par. św. Ducha w Łowiczu i Natalia Kowalczyk panna z par. tut zap. II

Na dzisiejszy dzień i cały tydzień naszej pracy niech nam dobry Bóg błogosławi.