Dziś IV niedziela adwentu. Nie będzie dziś mszy św. o godzinie 16;30 Wieczorem zasiądziemy do uroczystej wieczerzy, w naszych domach, w gronie najbliższych osób. Pamiętajmy o zwyczajach, wigilijnych, lekturze Pisma Świętego, opłatku, wolnym miejscu przy stole, śpiewie kolęd, nie podawaniu alkoholu. Niech to będzie wieczór, pełen miłości i radości, bo Bóg staje się człowiekiem, dla zbawienia człowieka.

Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte o północy a także, o godzinie 10;00 i 12;00 Nie będzie mszy świętej wieczornej. We wtorek 26 grudnia msze święte o godzinie 8;00 10;00 i 12;00. To wspomnienie pierwszego męczennika św. Szczepana. Zgodnie ze zwyczajem w tym dniu poświęcamy Owies. To także dzień modlitewnej i materialnej pamięci o K.U.L. i Domu Kapłana Seniora. Cały tydzień jest oktawą tej wielkiej i radosnej uroczystości Bożego Narodzenia. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W następną niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy do świętowania tego święta poprzez udział we mszy świętej całymi rodzinami. To także, ostatni dzień roku kalendarzowego. Po sumie przed Najświętszym Sakramentem, dziękować będziemy Panu Bogu za miniony czas, za wszystko co się wydarzyło, co było darem Jego Łaski, będziemy także prosić o Jego opiekę nad naszą ojczyzną, naszymi rodzinami i parafią. Nie będzie w tym dniu mszy świętej wieczornej.

Dziękuję, za ofiary, składane przy opłatku: z ul. Szerokie Pole wpłynęło 910 zł Klonowa Cichociemnych Brzozowa Rosiaka Ks. Weszke 1125 z ofiar za opłatek składanych w zakrystii 1913. W sumie to kwota niespełna 38 tys. Ofiary te przeznaczone są w całości na prace remontowe. Już w czwartek będą prowadzone prace przygotowawcze do zamontowania nowych drzwi wejściowych w ganku od strony kancelarii, i kuchni, a także do przeszklenia okien w ganku przed kancelarią. Na przełomie lutego i marca zakupimy, blachę na dach stodoły i Michałówki.

Zbliża się czas kolędowych spotkań w Państwa domach. Pragniemy tradycyjną kolędę rozpocząć już od czwartku, i spotkać się z mieszkańcami: Strzebieszewa i Strzebieszew Zagórze; W piątek Strzebieszew Kolonijka i Kapkaz; w sobotę Sapy. Kolenda rozpocznie się od godziny 9;00 i bardzo prosimy wzorem lat ubiegłych o pomoc w dotarciu do Państwa domów.

Przypominam o zapisach w zakrystii na prenumeratę czasopism “Różaniec” i “Rycerz Niepokalanej” na rok 2024

Pragnę też z całego serca podziękować za trud przygotowań do świąt Bożego narodzenia Panu Andrzejowi i współpracownikom, grupie oazowej działającej przy naszej parafii, a nade wszystko Księdzu Bartkowi, który ciężko w kościele i sanktuarium pracował. Na sobotę 6 stycznia po sumie, zaplanowałem spotkanie z Radą Parafialną. Gorąco zapraszam na godzinę 13;00

Dziękuję za otrzymane życzenia. Na moje ręce kierowane do wszystkich Parafian spłynęły życzenia od naszego Księdza Biskupa Andrzeja Dziuby, od Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreiber; od Pana Roberta Baryła- członka zarządu Województwa Łódzkiego; od Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej i przewodniczącego Parlamentarnego zespołu na Rzecz katolickiej Nauki Społecznej Pana Tadeusza Woźniaka i Pana Posła Tomasza Rzymkowskiego oraz Pana Senatora Przemysława Błaszczyka.

Na dzisiejszy dzień świętowania i trud całego tygodnia, niech nam dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewska ma nas w swojej opiece.