W rozpoczynającym się dziś tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. Od dziś do soboty Kościół modli się o trzeźwość narodu. Tydzień przeżywany jest pod hasłem “Trzeźwość Polską Racją Stanu” Włączmy tę intencję do naszych osobistych modlitw, przedstawianych Bogu u progu wielkiego postu.

Msze Święte w środę popielcową o godzinie 8;00 10;00 16;30 i 18;00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu niech nas wspomagają tradycyjne nabożeństwa “Drogi Krzyżowej” i “Gorzkich Żali”. “Droga Krzyżowa” w naszym kościele będzie odprawiana w piątki o godzinie 16;00, natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali, w niedzielę również o godzinie 16;00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach, będą sprawowane msze święte wieczorne. Rekolekcje Wielkopostne w naszej w naszej parafii zaplanowane są na dni: 15;16 i 17 marca przed V niedziela Wielkiego Postu. Gorąco zachęcamy do dobrego przeżycia tego czasu, który wprowadzi nas w obchody Świętego Triduum Paschalnego i radości wielkanocnej. Ten czas ma sprzyjać wzrostowi naszej gorliwości i pogłębionemu nawróceniu. Korzystajmy z sakramentów świętych, pojednania i eucharystii, starajmy się jak najlepiej wypełniać przykazanie miłości, w którym jak mówi Pan Jezus, zawiera się całe Prawo i Prorocy.

Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 10;00 modlitewne spotkanie męskich K.Ż.R. w Michałówce.

Za tydzień po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie dzieci rocznicowych w kościele.

Dziękuję za ofiary złożone do puszek w Święto Ofiarowania Pańskiego: na klasztory klauzurowe przekazaliśmy kwotę 558,50

W środę popielcową na prośbę Przewodniczącego K.E.P. do puszek po każdej mszy świętej, będziemy zbierać ofiary na rzecz Ukrainy.

Na dzisiejszy dzień i nadchodzący tydzień niech nam Bóg błogosławi