Dzisiaj 26 maja to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a także dzień matki. W naszej parafii uroczystość rocznicowa I komunii świętej. Podczas mszy świętej o godzinie 10;00  We wtorek liturgiczne wspomnienie i dzień śmierci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski, w piątek święto nawiedzenia N.M.P.

Jeszcze do piątku trwa miesiąc maj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską. na godzinę18;00. Do naszego sanktuarium.

Dziękujemy za modlitewne spotkania majowe, przy kapliczkach. W minionym tygodniu modliliśmy się wspólnie z mieszkańcami Rogóźna Borowin; Krępy; i Błot Krępskich- Bóg zapłać.

1 czerwca w sobotę organizujemy pielgrzymkę Kół Różańcowych z naszej parafii na Jasna Górę, by uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu Kół Różańcowych. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Również 15 czerwca organizowany jest wyjazd z dziećmi komunijnymi do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Po drodze odwiedzimy Świnice Warckie, miejsce związane ze świętą siostrą Faustyną. Są wolne miejsca zapraszamy.

Parafia w Dmosinie w miesiącu wrześniu organizuje wyjazd do Chorwacji. W programie wiele pięknych i malowniczo położonych miejsc i miejscowości. Na trasie wyjazdu również Madugorie w Bośni i Chercegowinie, a także Słowenia. O szczegółach i kosztach tego wyjazdu można przeczytać na plakacie umieszczonym w tablicy ogłoszeń.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa- Boże Ciało. Po mszy świętej o godzinie 10;00 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do IV ołtarzy. Trasa procesji tradycyjna z Kościoła św. Bartłomieja do Sanktuarium.

Zapraszam na te uroczystość wszystkich Parafian, od najmłodszych, dzieci poprzez dzieci komunijne i rocznicowe, ministrantów i bielanki, grupy działające przy parafii, oazę harcerki i harcerzy, koła różańcowe, asystę parafialną, druhów strażaków i każdą i każdego z was. Niech to będzie manifestacja naszej wiary i wdzięczności, za obecność Chrystusa Zbawiciela w Eucharystii.

Msza święta na w sanktuarium po przyjściu procesji.

O zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejścia procesji bardzo proszę Druhów Strażaków.

O przygotowanie ołtarzy gorąco proszę.

Ołtarz I Strażacy z Domaniewic; ołtarz II Domowy Kościół Oaza młodzieżowa i grupa rodziców modlących się za dzieci na różańcu. Ołtarz III Gminny Ośrodek Kultury, Ołtarz IV mieszkańcy Reczyc.

Układający dywan, proszą o dostarczanie płatków kwiatowych.

Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Msze święte poranna i wieczorna w Sanktuarium i możliwość całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorąco zapraszamy do osobistej modlitwy. W następną niedzielę po sumie procesja eucharystyczna i modlitwa o powołania. Zapraszamy asystę ministrantów i bielanki.

Pragnę podziękować rodzicom i dzieciom, komunijnym, za dar ołtarza, w postaci dwóch świeczników, oraz za pieniążki złożone w darze dla dzieci misji. To akcja od wielu lat obecna w Polskim Kościele. Na pomoc Dzieciom Misji grupa złożyła kwotę 1590 zł. Bóg Zapłać. Dziękuje także pozostałym ofiarodawcom, którzy ofiarowali świeczniki do naszego kościoła. Pragną pozostać anonimowi, ale w oczach Bożych nic nie ma ukrytego. Jeszcze raz Bóg zapłać.

W następną niedzielę 2 czerwca o godzinie 16;00 przy Szkole Podstawowej rozpocznie się „Domaniewicki Festyn Rodzinny” Zaproszenie na to biesiadne spotkanie do nas wszystkich kieruje Pan Wójt Paweł Kwiatkowski. Przygotowano wiele atrakcji, można o nich przeczytać na stronie internetowej Urzędu Gminy Domaniewice. W związku z tym msza święta wieczorna w następną niedziele będzie sprawowana w kościele św. Bartłomieja.

W tym roku 14 czerwca przypada 25 rocznica wizyty Św. Jana Pawła II na ziemi łowickiej. Na jednej z majówek z parafianami wspominaliśmy to wydarzenie, jak parafianie pielgrzymowali pieszo, by być z Ojcem Świętym. Już dziś pragnę zaprosić na Mszę Świętą do Katedry Łowickiej. Nasz biskup Wojciech zaprasza wszystkich, na dzień 14 czerwca na godzinę 18;00 Szczególnie tych, którzy w tym roku przeżywają jakiś swój jubileusz. Może są tacy, którzy 25 lat temu przyszli, na świat, bądź zawarli małżeństwo, podjęli pracę, zdali maturę, lub wydarzyło się coś szczególnego, albo byli wówczas na placu bratkowickim, i chcieliby Panu Bogu dziękować w tej uroczystości dziękczynienia w 25 lat od wizyty Jana Pawła II.

Następna niedziela przeżywana jest jako niedziela dziękczynienia, a ofiarami do puszek możemy wesprzeć Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Zapowiedzi; W związek małżeński mają zamiar wstąpić Rafał Markus kaw. Z par w Łyszkowicach i Sylwia Grzelak pana z par. tut. Zap. II

Na dzisiejszy dzień i rozpoczynający się tydzień niech nam Dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewic ma nas w swojej opiece.

Ogłoszenia